eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie?

Stomil Olsztyn zerwał z łatką króla remisów i zaczął wygrywać swoje spotkania. Teraz czeka go poważny test z GKS-em Jastrzębie, który w ostatnich tygodniach także zaczął piąć się w tabeli. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Biorąc pod uwagę ostatnią formę, ten mecz śmiało zasługuje na miano jednego z hitów 27. kolejki eWinner II ligi. Zarówno Stomil Olsztyn, jak i GKS Jastrzębie mają argumenty, aby myśleć o zdobyciu kolejnych trzech punktów. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Wreszcie zaskoczyło

Stomil Olsztyn był bardzo niemrawy na początku rundy wiosennej. Drużyna Szymona Grabowskiego remisowała mecz za meczem i miała cztery spotkania z rzędu, w których zdobyła po jednym punkcie. Za chwilę jednak może się okazać, że te remisy będą bardzo cenne na koniec sezonu.

Olsztynianie zaskoczyli w najtrudniejszym momencie. Ostatnie dwa z trzech spotkań to pojedynki z bezpośrednimi rywalami w walce o awans. Stomil najpierw zatrzymał rozpędzony Motor Lublin, z którym wygrał 2:1, a potem był cenny remis z KKS-em 1925 Kalisz.

W ostatniej kolejce ubiegłoroczny spadkowicz z I ligi na dużym luzie wygrał z walczącą o utrzymanie Pogonią Siedlce. Kibice wreszcie zobaczyli więcej niż dwa gole swojej drużyny, bo skończyło się 4:0. Strzelanie rozpoczął Piotr Kurbiel, a potem w jego ślady poszli Karol Żwir, Maciej Spychała oraz Shun Shibata.

Będą rewelacją sezonu?

Teraz przed Stomilem Olsztyn kolejny wymagający przeciwnik. W 27. kolejce do Olsztyna przyjedzie GKS Jastrzębie. Ten zespół może być jedną z największych rewelacji rundy wiosennej, bo po cichu zbliża się do pierwszej szóstki, która będzie się bić o awans.

Klub z Górnego Śląska przeżywa świetny czas. Ostatnie trzy mecze to aż siedem punktów na koncie. Jastrzębianie najpierw wysoko ograli Radunię Stężyca 4:0. Potem z kolei zremisowali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:1, co pozostawiało poczucie niedosytu.

GKS jednak szybko poprawił sobie humory. W ostatni weekend klub z Jastrzębia-Zdroju na własnym stadionie pokonał Kotwicę Kołobrzeg, czyli aktualnego wicelidera eWinner II ligi. Długo zanosiło się na bezbramkowy remis, ale osiem minut przed końcem spotkania zwycięskiego gola strzelił Szymon Gołuch.

GKS może postraszyć czołówkę

Stomil Olsztyn dzięki ostatnim zwycięstwom znacznie poprawił swoją sytuację w tabeli. Obecnie jest to trzecia drużyna eWinner II ligi. Wygrana w 27. kolejce przy kolejnym potknięciu Kotwicy Kołobrzeg da awans na pozycję wicelidera. Wtedy odżyją nadzieje na szybki powrót do I ligi.

Ciekawie zrobi się w przypadku wygranej GKS-u Jastrzębie. Na razie jest to 10. drużyna, ale kolejne trzy punkty mogą zmniejszyć stratę do szóstego miejsca do zaledwie jednego punktu. Kto wie, czy jastrzębianie nie zaskoczą wszystkich i włączą się do walki o miejsca barażowe.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie? Spotkanie odbędzie się w niedzielę 16 kwietnia o godzinie 15:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.