eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Wisła Puławy - Olimpia Elbląg?

To będzie jeden z ciekawszych pojedynków w 26. kolejce eWinner II ligi. Wisła Puławy i Olimpia Elbląg są blisko siebie w tabeli. Stawką ich bezpośredniego starcia będzie miejsce w pierwszej szóstce, które na koniec sezonu daje prawo gry w barażu o awans do I ligi. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Pomysł wprowadzenia w eWinner II lidze barażów o awans dla drużyn z miejsc 3-6 sprawił, że rozgrywki nabrały atrakcyjności. Nie ma już meczów o nic i dużo zespołów jest zaangażowanych w walkę o promocję. W tym sezonie w tym gronie są m.in. Wisła Puławy oraz Olimpia Elbląg, czyli drużyny, które zagrają ze sobą w 26. kolejce. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Przerwać serię porażek

Wisła Puławy swoją wysoką pozycję w tabeli zawdzięcza przede wszystkim dobrej rundzie jesiennej. Wiosną podopieczni Mariusza Pawlaka nie są w najlepszej dyspozycji, ale jeszcze utrzymują się w środku tabeli, choć i to za chwilę może się zmienić.

Drużyna z Lubelszczyzny zaczęła tegoroczną walkę o punkty od czterech meczów bez porażki. W tym jednak były aż trzy remisy (0:0 z Siarką Tarnobrzeg i Radunią Stężyca oraz 3:3 z Zagłębiem II Lubin) i tylko jedno zwycięstwo (2:1 z Kotwicą Kołobrzeg). Potem jednak przyszedł znaczny spadek formy.

W ostatnich dwóch meczach Wisła strzeliła tylko jednego gola oraz nie zdobyła ani jednego punktu. Najpierw była domowa porażka z Polonią Warszawa (0:2), a potem wyjazdowa przegrana z Garbarnią Kraków (1:4). Najbliższy mecz, czy to chwilowy kryzys, a może początek kłopotów.

Długo byli niepokonani

Wisła Puławy będzie miała trudne zadanie, aby się przełamać. Przed tym zespołem starcie z Olimpią Elbląg, czyli jedną z najlepszych drużyn w tym sezonie. Przeciwnik walczy o awans do I ligi, obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli eWinner II ligi, ale też ma swoje problemy.

Drużyna Przemysława Gomułki wiosną zdobyła dziewięć punktów. To całkiem niezły dorobek. Szczególnie gdy zwróci się uwagę, że Olimpia grała już z trzema konkurentami w walce o awans i z żadnym z nich nie przegrała. Elblążanie remisowali z KKS-em Kalisz oraz Stomilem Olsztyn oraz pokonali Znicz Pruszków 1:0.

Olimpia Elbląg w tym roku miała pięć meczów z rzędu bez porażki. Świetna seria jednak została przerwana w ostatniej kolejce. Pierwszym pogromcą został Lech II Poznań, który na wyjeździe wygrał 1:0. Ten wynik sprawił, że zmalała przewaga nad przeciwnikami, którzy gonią strefę barażową.

Mecz o pierwszą szóstkę

W tabeli wyżej jest Olimpia Elbląg, która jak na razie zajmuje czwarte miejsce w eWinner II lidze. Siódma Wisła Puławy jednak traci tylko trzy punkty, więc bezpośredni pojedynek nabiera dodatkowego smaczku. Obie drużyny muszą mieć także na uwadze, że inni rywale nie śpią, a chrapkę na miejsce w pierwszej szóstce ma m.in. Motor Lublin, a nawet Lech II Poznań.

W rundzie jesiennej zobaczyliśmy trzy gole. Wtedy to Olimpia Elbląg wygrała na własnym stadionie 2:1. Wisła Puławy prowadziła 1:0 od 52 minuty, ale rywal zdołał odwrócić losy spotkania, a zwycięski gol padł w 89. minucie.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Wisła Puławy - Olimpia Elbląg? Mecz odbędzie się w sobotę 8 kwietnia o godzinie 15:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.