eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Przegrywają mecz za meczem. Oglądaj na żywo Zagłębie II Lubin - Wisła Puławy

Zagłębie II Lubin na razie prosi się o spadek do III ligi. Czy przełamanie nastąpi w meczu z Wisłą Puławy? To wydaje się mało prawdopodobne, bo rywal ostatnio pokazał moc. Wszystkie mecze eWinner 2. ligi oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W 23. kolejce eWinner II ligi dojdzie do starcia drużyn, które w tym roku osiągają kompletnie inne wyniki. Jedni jeszcze nie wygrali meczu, a drudzy jeszcze nie zeszli z boiska pokonani. Mecz Zagłębie II Lubin - Wisła Puławy ma wyraźnego faworyta. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Dziurawa obrona w Lubinie

Zagłębie II Lubin w tym sezonie jest beniaminkiem eWinner II ligi i jak nagle nic się nie zmieni, to na jednym sezonie na tym poziomie się skończy. Zaplecze klubu z PKO Ekstraklasy ma duże problemy, aby regularnie punktować, a wiosna jeszcze bardziej obnaża wszelkie braki dolnośląskiej drużyny.

Największy problem "Miedziowych" to defensywa. W trzech meczach Zagłębie straciło aż 11 bramek i pod tym względem nie ma gorszej drużyny w 2023 roku. Przy tak dziurawej obronie trudno się dziwić, że lubinianie wiosną jeszcze nie zdobyli co najmniej jednego punktu.

Zagłębie II Lubin zaczynało rundę wiosenną od starcia ze Śląskiem II Wrocław i przegrało wtedy 3:4. Tydzień później był pogrom 1:5 zafundowany przez Znicz Pruszków. Z kolei w ostatniej kolejce górą był Lech II Poznań, który wygrał na własnym terenie 2:1.

Seria porażek sprawiła, że lubinianie okupują przedostatnie miejsce w tabeli. Wciąż jednak liczą się w walce o utrzymanie, bo do bezpiecznego miejsca tracą tylko jeden punkt.

Wisła chce iść za ciosem

Lubinianie będą mieć duży problem, aby się przełamać w 23. kolejce eWinner II ligi. Wisła Puławy w tym roku jeszcze nie zeszła z boiska pokonana. Początek wiosny był dość niemrawy, bo zespół Mariusza Pawlaka bezbramkowo zremisował z Siarką Tarnobrzeg i Radunią Stężyca.

Przełom jednak nastąpił w wielkim stylu. W miniony weekend Wisła Puławy sprawiła dużą niespodziankę, pokonując u siebie Kotwicę Kołobrzeg, czyli lidera rozgrywek. Udało się tego dokonać w dramatycznych okolicznościach, bo w 90. minucie było jeszcze 1:1. W doliczonym czasie gry jednak piłkę w siatce umieścił Dawid Retlewski i gospodarze zwyciężyli 2:1.

Trzy punkty poprawiły sytuację Wisły Puławy w tabeli. Obecnie jest to piąta drużyna eWinner II ligi, co daje nadzieję, że w tym sezonie puławianie powalczą o awans do Fortuna I ligi.

Niespodzianki nie będzie?

Wisła chcąc utrzymać się w czołówce nie może sobie pozwolić na stratę punktów z takimi zespołami jak Zagłębie II Lubin. W futbolu jednak niczego nie można być pewnym, więc i przekreślanie "Miedziowych" jest dość ryzykowne.

Daleko szukać nie trzeba. Wystarczy cofnąć się pamięcią do rundy jesiennej. Wtedy Wisła Puławy przegrała z Zagłębiem II Lubin 1:2 i to przed własną publicznością. Teraz przekonamy się, czy wyżej notowany zespół wyciągnął odpowiednie wnioski.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Zagłębie II Lubin - Wisła Puławy? Spotkanie odbędzie się w niedzielę 19 marca o godzinie 14:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać w Pilot WP