eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Prawie jak w Ekstraklasie. Oglądaj na żywo Lech II Poznań - Zagłębie II Lubin

W 22. kolejce eWinner II ligi dojdzie do starcia Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin. Oczywiście w tym przypadku mowa o drużynach rezerw, które stanowią bezpośrednie zaplecze dla zespołów z PKO Ekstraklasy. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Od kilku lat widać w polskich klubach trend budowania mocnych drużyn rezerw, które potem grają na szczeblu centralnym. Takie rozwiązanie służy przede wszystkim temu, aby młodzi piłkarze, którzy nie łapią się do składu w PKO Ekstraklasie, mogli rozwijać się w rywalizacji z mocnymi klubami. Taką filozofię mają m.in. Lech Poznań i Zagłębie Lubin, a rywalizację tych zespołów zobaczysz w eWinner II lidze w Pilot WP.

"Kolejorz" jeszcze bezpieczny

W tej chwili to rezerwa Lecha Poznań prezentuje się lepiej w eWinner II lidze. Drugi zespół "Kolejorza" po 21. kolejkach zajmuje dziesiąte miejsce. Na razie nie musi nerwowo spoglądać w dół, bo przewaga tej drużyny nad strefą spadkową wynosi cztery punkty.

Poznaniacy dobrze wystartowali po przerwie zimowej. Pod koniec lutego Lech wygrał na własnym stadionie z Radunią Stężyca 1:0 po golu Filipa Wolaka. Potem jednak przyszedł kubeł zimnej wody, bo w ostatniej kolejce Lech przegrał 1:3 z Kotwicą Kołobrzeg.

W tej drużynie rezerw można oglądać kilku znanych zawodników. W ostatnim spotkaniu w bramce wystąpił Artur Rudko, a w pomocy oglądaliśmy Szymona Pawłowskiego. Obu kibice dobrze znają z rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Beniaminek w tarapatach

Zagłębie Lubin dopiero w tym sezonie doczekało się swojej drużyny w eWinner II lidze. Rezerwa "Miedziowych" jednak może szybko wrócić na poziom III ligi, bo jak na razie zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

Optymizmem nie napawają ostatnie wyniki tego zespołu. W dwóch wiosennych meczach Zagłębie straciło aż dziewięć bramek. Najpierw była porażka 3:4 z rezerwą Śląska Wrocław, a potem lekcję futbolu dał Znicz Pruszków, który w Lubinie wygrał aż 5:1.

Porażka była bardzo wyraźna, ale po meczu trener Znicza bardzo chwalił lubinian. Przyznał nawet, że tak wysoki wynik nie był zbyt sprawiedliwy. Marne to jednak pocieszenie, gdy na koncie drużyny jest zero punktów w dwóch meczach, a lubinianie ostatni raz wygrali mecz ligowy 30 września ubiegłego roku.

Zagrać jak jesienią

Mecze rezerw jednak mają swoją specyfikę i trudno w nich jednoznacznie wskazywać faworyta. Lech już raz przekonał się, że zaplecze Zagłębia potrafi być groźne. W rundzie jesiennej to "Miedziowi" wygrali 1:0. Zwycięski gol padł w doliczonym czasie gry, a trzy punkty wówczas dał Tornike Gaprindaszwili.

Teraz trzy punkty bardzo by się przydały drużynie z Lubina. Jeżeli Zagłębie wygra, to może wyskoczyć ze strefy spadkowej. Z kolei Lechowi zwycięstwo może dać awans na ósme miejsce w tabeli. Remis raczej nikogo nie zadowoli.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Lech II Poznań - Zagłębie II Lubin? Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać na żywo w Pilot WP. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 marca o godzinie 15.