eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Zagłębie II Lubin - GKS Jastrzębie? 

 

GKS Jastrzębie jest tylko trzy pozycje nad strefą spadkową, ale jeszcze ma dość bezpieczną przewagę. Sytuacja się skomplikuje w przypadku porażki w najbliższym meczu z Zagłębiem II Lubin, które do łatwych rywali nie należy. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP. 

 

W strefie spadkowej regularnie dochodzi do przetasowań i dziś trudno przewidzieć, kto ostatecznie pożegna się z eWinner II ligą. Nawet jedenasty w tabeli GKS Jastrzębie nie może spać spokojnie i nadchodzący mecz z Zagłębiem II Lubin będzie bardzo ważny, aby w najbliższym czasie zapewnić sobie utrzymanie. Oglądaj na żywo w Pilot WP. 

 

W Lubinie czerwony alarm 

 

Zagłębie II Lubin znajduje się w strefie spadkowej, ale jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa w walce o utrzymanie. "Miedziowi" wciąż mają szansę, aby wskoczyć na miejsce gwarantujące utrzymanie. Potrzebne jednak są zwycięstwa, a tych wiosną jest zdecydowanie za mało. 

 

Przez moment powiało dużym optymizmem. Lubinianie kwiecień zaczęli od zwycięstwa z Siarką Tarnobrzeg (2:1). Potem dołożyli do tego remis z Radunią Stężyca (1:1) i dzięki temu rezerwa klubu z PKO Ekstraklasy poprawiła swoją sytuację i odżyła nadzieja na pozostanie w eWinner II lidze. 

 

W ostatniej kolejce Zagłębie zakończyło serię bez porażek. Klub z Lubina jednak postawił się walczącej o utrzymanie Kotwicy Kołobrzeg. Wicelider eWinner II ligi strzelił tylko jednego gola i to wystarczyło, aby zainkasować komplet punktów. "Miedziowi" jednak są w takiej sytuacji, że z każdym rywalem muszą szukać zdobyczy punktowej. 

 

W Jastrzębiu-Zdroju jeszcze nie śpią spokojnie 

 

GKS Jastrzębie w rundzie wiosennej prezentuje się znacznie lepiej od swojego najbliższego rywala. Klub z Górnego Śląska w tym roku zdobył łącznie dziesięć punktów. Nie jest to może dorobek, który powala na kolana, ale przybliża zespół Grzegorza Kurdziela do realizacji celu, jakim jest utrzymanie w eWinner II lidze. 

 

Jastrzębianie mają na koncie m.in. dużą niespodziankę w postaci zwycięstwa nad Kotwicą Kołobrzeg (1:0). Wysoko ograli także solidną Radunię Stężyca (4:0) i cieszyli się z wygranej w starciu z ostatnią w tabeli Siarką Tarnobrzeg (3:1). Po drodze był jeszcze remis z Pogonią Siedlce (1:1). 

 

Ostatnia kolejka to jednak czwarta porażka w tym sezonie. GKS na wyjeździe musiał uznać wyższość Stomilu Olsztyn, który pewnie zwyciężył 2:0. Brak punktów jednak nie pogorszył sytuacji w tabeli, bo ekipa z Jastrzębia-Zdroju wciąż ma solidną zaliczkę nad strefą spadkową. 

 

Każdy potrzebuje wygranej 

 

GKS Jastrzębie to aktualnie jedenasta drużyna w tabeli eWinner II ligi. Wygrana w 28. kolejce może dać awans maksymalnie o jedną pozycję. Porażka z kolei może doprowadzić do spadku o dwa miejsca. Obecnie jastrzębianie mają siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. 

 

W trudniejszym położeniu jest Zagłębie II Lubin. To aktualnie trzecia drużyna od końca. Na dole jest duży ścisk i trzy punkty mogą wynieść "Miedziowych" nad strefę spadkową. Porażka z kolei utrudni walkę o utrzymanie. 

 

Kiedy i gdzie oglądać Zagłębie II Lubin - GKS Jastrzębie? Spotkanie odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia o godzinie 12. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.