eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Polonia Warszawa - Radunia Stężyca?

Polonia Warszawa rozsiadła się na fotelu lidera eWinner II ligi i chce na nim pozostać do końca sezonu. Czy ambitne plany słynnego klubu skomplikuje nieobliczalna Radunia Stężyca? Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

To może być jedno z ciekawszych spotkań w 27. kolejce eWinner II ligi. Polonia Warszawa ostatnio jest w świetnej formie i wyrasta na głównego faworyta do awansu. Z kolei Radunia Stężyca potrafi zaskoczyć nawet znacznie lepszego przeciwnika. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Złapali zwycięski rytm

Polonia Warszawa ma pieniądze, bogatego właściciela i bardzo ambitne plany. Teoretycznie to powinno wystarczyć, aby awansować do I ligi, ale w tym sezonie różnie wiodło się "Czarnym Koszulom". Początek rundy wiosennej był pełen wpadek i było dużo wątpliwości, czy ten zespół sprosta wielkim oczekiwaniom.

Słynny klub jednak w ostatnich tygodniach zaczął grać na tyle dobrze, że obecnie pewnie zmierza po mistrzostwo eWinner II ligi. Ostatnie trzy mecze Polonii Warszawa to komplet zwycięstw, choć trzeba mieć na uwadze, że rywale nie byli z najwyższej półki.

W ostatniej kolejce drużyna Rafała Smalca pokonała Siarkę Tarnobrzeg 3:1 po golach Wojciecha Fadeckiego, Mateusza Michalskiego i Krzysztofa Kotona. Wcześniej warszawiacy ograli Hutnika Kraków 1:0 i Wisłę Puławy 2:0. Dzięki świetnej serii Polonia z góry spogląda na wszystkich II-ligowych przeciwników, ale do świętowania daleka droga.

Radunia dla każdego jest groźna

Przed Polonią Warszawa trudne spotkanie, bo zmierzy się z Radunią Stężyca, a to przeciwnik nieprzewidywalny. Największym problemem tego klubu jest niestabilna forma, choć liderowi powinna zaświecić się czerwona lampka, gdy spojrzy na tegoroczny bilans rywala.

Radunia w tym roku tylko dwa razy została pokonana (przez GKS Jastrzębie i Lech II Poznań). Do tego dochodzą trzy zwycięstwa i dwa remisy. Ostatni mecz z Zagłębiem II Lubin skończył się podziałem punktów (1:1). Większą przestrogą dla Polonii powinien być jednak wcześniejszy pojedynek.

Na początku kwietnia Radunia Stężyca sprawiła dużą niespodziankę w meczu z Kotwicą Kołobrzeg, która niedawno była liderem eWinner II ligi. Faworyt przegrał 1:2. Widać zatem, że zespół Ostapa Markewycza jest w stanie nawiązać walkę z każdym.

Będzie kolejny krok do awansu?

Polonia Warszawa chce jak najszybciej zapewnić sobie awans do I ligi i na razie jest na dobrej drodze. "Czarne Koszule" zajmują pierwsze miejsce i nad drugą Kotwicą Kołobrzeg mają trzy punkty przewagi. Z kolei trzeci Stomil Olsztyn wyprzedza o cztery punkty.

Radunia Stężyca na razie głównie walczy o utrzymanie. Sytuacja w tabeli jeszcze jest całkiem dobra, bo przewaga nad strefą spadkową wynosi sześć punktów. To jednak nie może uśpić czujności, bo wystarczy chwilowy kryzys i niżej notowani rywale mogą to wykorzystać.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Polonia Warszawa - Radunia Stężyca? Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 kwietnia o godzinie 18:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.