eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Remis można obstawiać w ciemno? Oglądaj na żywo Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg

Stomil Olsztyn i Olimpia Elbląg bardzo podobnie wznowili rywalizację w eWinner II lidze. Obie drużyny w tym roku zarówno nie wygrały, jak i nie przegrały meczu o punkty. Jak będzie w sobotę? Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Sporo ciekawych meczów czeka na kibiców w 22. kolejce eWinner II ligi. Wiele drużyn, które liczą się w walce o awans, zmierzą się ze sobą w bezpośrednich starciach. Tak będzie w przypadku meczu Stomilu Olsztyn i Olimpii Elbląg, bo to aktualnie czwarta i siódma drużyna rozgrywek.

Stomil utrzymuje kontakt z podium

Stomil Olsztyn był jedną z rewelacji rundy jesiennej w eWinner II ligi. Wiadomo, że to klub, który boryka się z różnymi problemami i nie zalicza się do ligowych krezusów, ale trener Szymon Grabowski zdołał stworzyć zespół, który jest w stanie konkurować z każdym.

Wiosna ma pokazać, czy olsztynianie pod względem sportowym są gotowi na powrót do Fortuna I ligi. Na razie trudno wyciągać jednoznaczne wnioski. Początek wiosennych zmagań o punkty jest daleki od ideału, ale też nie ma powodów, by bić na alarm.

Stomil zaczął nieźle, bo od remisu na własnym stadionie z Polonią Warszawa. Gospodarze nawet długo prowadzili, bo Hubert Sadowski pokonał bramkarza już w piątej minucie. "Czarne Koszule", które otwarcie mówią, że chcą iść do I ligi, zdołały jednak trafić na 1:1 w drugiej połowie i takim rezultatem zakończył się ten pojedynek.

W drugiej tegorocznej kolejce znowu padł remis 1:1, ale tym razem w Olsztynie raczej nikt nie cieszył się z punktu. Brak zwycięstwa z ostatnią w tabeli Garbarnią Kraków to duża niespodzianka.

Ostatnie mecze od razu pokazują jeden problem. Stomil Olsztyn wychodzi na prowadzenie, a potem nie potrafi go utrzymać. Może jak uda się to wyeliminować, to zacznie się seria zwycięstw.

Olimpia nieśmiało puka do barażów

Olimpia Elbląg także ma swoje problemy na początku wiosny. Dwa tegoroczne mecze kończyły się podziałem punktów. Pierwszy remis z KKS-em 1925 Kalisz (0:0) z pewnością jest cenny, bo przeciwnik to wicelider eWinner II ligi.

Bardziej bolesny jest punkt zdobyty w domowym spotkaniu z Pogonią Siedlce. Olimpia prowadziła od 14. minuty po golu Mariusza Gabrycha, ale goście w drugiej połowie trafili na 1:1 i potem nikt nie potrafił przechylić szali na swoją korzyść.

- Druga połowa była jedną z najlepszych połów, jaka widziałem w Olimpii Elbląg. Jeśli jest to średni dzień, to taki mecz musi się zakończyć wynikiem 3:0, jeśli jest dobry – to 5:0. Kończy się 1:1, dla nas to jest porażka. Przeciwnik w drugiej połowie oddał jeden celny strzał i trafił w słupek, który jako celny się nie liczy - nie krył rozczarowania trener Przemysław Gomułka.

Wszystko wskazuje na remis

Patrząc na dotychczasowe wyniki Stomilu i Olimpii, to można spodziewać się kolejnego podziału punktów. Kibicom jednak pozostaje mocno wierzyć, że któraś z drużyn w końcu się przełamie i rozpocznie zwycięską serię.

Stomil obecnie jest czwarty, ale siódma Olimpia traci zaledwie jeden punkt. Warto pamiętać, że drużyny z miejsc 3-6 po sezonie przystąpią do barażów, których stawką będzie awans do Fortuna I ligi.

Kiedy i gdzie oglądać Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg? Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 11 marca o godzinie 19:45.