eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Pogoń Siedlce - Śląsk II Wrocław?

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz Pogoń Siedlce - Śląsk II Wrocław. Te zespoły ostatnio pokonały tego samego kandydata do awansu, choć same walczą o utrzymanie. Kto wykona duży krok w kierunku zapewnienia sobie bytu w eWinner II lidze? Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Pogoń Siedlce w środku tygodnia rozgrywała zaległe spotkanie i sprawiła dużą niespodziankę. Z kolei Śląsk II Wrocław niespodziewanie się obudził i ostatnio uciekł ze strefy spadkowej. W 27. kolejce eWinner II ligi te zespoły zagrają ze sobą. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Przełamanie w środku tygodnia

Pogoń Siedlce całkiem nieźle rozpoczęła rundę wiosenną i w pierwszy trzech tegorocznych meczach zdobyła siedem punktów. To pozwoliło jej zbudować sobie obiecującą przewagę nad strefą spadkową i być może to uśpiło czujność piłkarzy, bo nagle przyszedł słabszy czas.

W ostatnich trzech meczach drużyna spod Warszawy poniosła dwie porażki i zaliczyła jeden remis. Przez to niżej notowani rywale zmniejszyli straty i zaczęło się robić nerwowo. W środku tygodnia siedlczanom jednak udało się poprawić swoją sytuację.

Pogoń sprawiła wielką sensację, bo w środę ograła na własnym stadionie KKS 1925 Kalisz 2:1. Świetny mecz rozegrał Mateusz Majewski, który w drugiej połowie strzelił dwa gole. Takiego rezultatu mało kto się spodziewał, bo kaliszanie to jeden z głównych kandydatów do awansu.

Śląsk jeszcze się nie poddał

Zawodnicy Pogoni Siedlce nie mają zbyt wiele czasu, aby nacieszyć się wygraną, bo już w sobotę czeka ich kolejny mecz ligowy. Bardzo ważny, bo ze Śląskiem II Wrocław, który także walczy o utrzymanie, a w dodatku ostatnio prezentuje się bardzo dobrze.

Co ciekawe, wrocławianie także ostatnio sprawili sensację i również w meczu z KKS-em 1925 Kalisz. Rezerwa Śląska pokonała półfinalistę Pucharu Polski 2:0 po bramkach Dawida Bałdygi oraz Mateusza Młynarczyka.

Śląsk jeszcze niedawno był jednym z głównych kandydatów do spadku, ale dwie wygrane w dwóch ostatnich kolejkach dużo zmieniły. Wrocławianie tydzień wcześniej wygrali bardzo ważne spotkanie z Górnikiem Polkowice i być może ostatecznie unikną powrotu do III ligi.

Każdy chce uciekać przed spadkiem

Śląsk II Wrocław w tej chwili ucieka przed strefą spadkową i znajduje się tuż nad kreską. Druga drużyna klubu z PKO Ekstraklasy jeszcze nie może wpadać w samozadowolenie, bo do utrzymania daleka droga. Jedno potknięcie może oznaczać powrót na miejsca zagrożone spadkiem.

Pogoń Siedlce ma znacznie większy komfort. Nawet porażka ze Śląskiem jeszcze nie skończy się miejscem w strefie spadkowej, choć wówczas zacznie robić się nerwowo. Aktualnie różnica między tymi zespołami wynosi sześć punktów na korzyść drużyny z Mazowsza. W bezpośrednim starciu kluczowe mogą okazać się siły, bo to wrocławianie mieli więcej czasu, aby naładować baterie przed kolejną walką o II-ligowy byt.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Pogoń Siedlce - Śląsk II Wrocław? Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 kwietnia o godzinie 16:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.