eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce?

Stomil Olsztyn wiosną nie zachwyca, ale przede wszystkim nie przegrywa swoich meczów. W meczu z Pogonią Siedlce jednak kibiców nie zadowoli kolejny remis, bo rywale nie śpią i regularnie odrabiają straty. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Kibice z Olsztyna z jednej strony nie mogą narzekać, bo ich drużyna nie przegrywa. Druga strona medalu jednak jest taka, że Stomil też prawie wcale nie wygrywa. Pogoń Siedlce, czyli najbliższy rywal, w tym roku więcej razy cieszyła się ze zwycięstwa, ale i tak nie jest faworytem starcia w 26. kolejce eWinner II ligi. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Królowie remisów

Stomil Olsztyn jest w gronie klubów, które liczą się w walce o awans do I ligi. Na razie udaje się utrzymać w pierwszej szóstce eWinner II ligi, ale mogło być znacznie lepiej. Problemem tej drużyny jednak jest to, że zbyt rzadko wygrywa i jak to się szybko nie zmieni, to sezon skończy się rozczarowaniem.

W pierwszych czterech tegorocznych meczach Stomil zdobył cztery punkty i wszystkie po remisach. Olsztynianie wówczas strzelili tylko dwa gole. Przełom nastąpił w niespodziewanym momencie, bo w meczu z Motorem Lublin, który w tamtym momencie miał komplet zwycięstw. Stomil wygrał 2:1 i wydawało się, że teraz będzie z górki.

Podopieczni Szymona Grabowskiego jednak szybko wrócili do tego, co wychodzi im najlepiej, czyli do remisowania. W ostatniej kolejce było 2:2, choć ten wynik wstydu nie przynosi, bo padł w starciu z KKS-em 1925 Kalisz. W pewnym momencie Stomil Olsztyn nawet prowadził 2:1, ale tego wyniku nie udało się utrzymać.

Każdy punkt niezwykle cenny

Remis z KKS-em można traktować jako sukces, ale jeżeli Stomil w 26. kolejce znowu podzieli się punktami, to tym razem będzie to duże rozczarowanie. Szósta drużyna eWinner II ligi podejmie Pogoń Siedlce, która jest kilka pozycji niżej i jak na razie skupia się na tym, aby nie wylądować w strefie spadkowej.

Pogoń do łatwych rywali nie należy, bo w tym roku zdobyła już osiem punktów. W poprzednich tygodniach udało się ograć Górnik Polkowice (3:2) i Garbarnię Kraków (3:0) oraz zremisować z Olimpią Elbląg oraz GKS Jastrzębie (1:1). To właśnie jastrzębianie byli ostatnim rywalem drużyny z Mazowsza.

Siedlczanie przez prawie pół godziny przegrywali z GKS-em, ale w 72. minucie Cezary Bujalski strzelił gola na wagę remisu. Pogoń sukcesywnie zbiera punkty i z pewnością będzie chciała poprawić swój tegoroczny dorobek w Olsztynie.

Wygrany poprawi swoją sytuację

Ciekawie wygląda sytuacja obu drużyn w tabeli eWinner II ligi. Stomil Olsztyn jest szósty i po wygranej może awansować o dwie pozycje. Porażka jednak może strącić ten zespół poza strefę barażową. Z kolei Pogoń Siedlce po przegranej na pewno nie znajdzie się w strefie spadkowej, a jeżeli wygra, to może wskoczyć na 10. miejsce.

Nie można jednak wykluczyć remisu, a taki rezultat raczej rozczaruje obie drużyny. W rundzie jesiennej doszło do podziału punktów, a sam mecz nie był porywający i skończył się wynikiem 0:0.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce? Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 kwietnia o godzinie 15. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.