eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Znowu mają lidera. Gdzie oglądać na żywo Kotwica Kołobrzeg - Radunia Stężyca?

Kotwica Kołobrzeg szybko odzyskała pozycję lidera w eWinner II lidze. Teraz trzeba udowodnić, że drużyna wreszcie wróciła do wysokiej formy. To na własnej skórze sprawdzi Radunia Stężyca. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Kotwica Kołobrzeg i Radunia Stężyca to zespoły, które w 2023 roku grają w kratkę. Ostatnio lepsze nastroje panują w nadmorskim klubie. Nadal jednak jest za wcześnie na optymizm, bo Kotwica wiosną już kilka razy zawodziła swoich fanów. Mecz zobaczysz na żywo w Pilot WP.

Wyniki poniżej oczekiwań

Kotwica Kołobrzeg przed wznowieniem rozgrywek eWinner II ligi była wymieniana jako jeden z głównych kandydatów do awansu. Ten zespół jednak na własnej skórze przekonuje się, że w tych rozgrywkach niczego nie można być pewnym. Każda drużyna o coś walczy i zrobi wszystko, aby urwać punkty nawet wyżej notowanemu przeciwnikowi.

Mistrz jesieni zaczął ten rok od porażki ze Zniczem Pruszków (1:3). Potem była wygrana z Lechem II Poznań (3:1) i... kolejna porażka, gdy Wisła Puławy zwyciężyła 2:1. Dopiero teraz kołobrzeżanie w końcu mogą pochwalić się serią dwóch meczów bez przegranej.

Najpierw była rozczarowująca wpadka z Hutnikiem Kraków (0:0), a potem wygrana z Siarką Tarnobrzeg. Po bramkach Jakuba Bojasa i Pawła Łysiaka Kotwica wygrała na wyjeździe 2:1. Dzięki temu, że w minionej kolejce pauzował KKS 1925 Kalisz, to klub z Kołobrzegu wrócił na pierwsze miejsce w tabeli eWinner II ligi.

Czyżby Kotwica Kołobrzeg wreszcie się przebudziła i zacznie regularnie zdobywać po trzy punkty? Odpowiedź na to pytanie poznamy w starciu z Radunią Stężyca.

Typowy średniak

Radunia Stężyca w tym sezonie chce przede wszystkim się utrzymać na poziomie eWinner II ligi. Wszystko zmierza w tym kierunku, że cel powinno się udać zrealizować. W tym roku klub z niewielkiej pomorskiej mieściny zdobył siedem punktów w pięciu meczach.

To całkiem niezły dorobek. Zaczęło się od falstartu w postaci przegranej z Lechem II Poznań (0:1). Potem jednak były trzy mecze bez porażki, a na serię złożył się remis z Wisłą Puławy (0:0) oraz zwycięstwa nad Hutnikiem Kraków (3:1) oraz Siarką Tarnobrzeg (4:0).

W ostatniej kolejce jednak przyszedł lodowaty prysznic. Radunia przegrała na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie i to aż 0:4. Wynik wyraźnie pokazuje, kto był lepszy, a drużyna Ostapa Markewycza w starciu z liderem będzie musiała pokazać, że był to wypadek przy pracy.

Nikt tanio skóry nie sprzeda

Kotwica Kołobrzeg w 25. kolejce będzie walczyć o to, aby utrzymać pozycję lidera. Za plecami czyhają KKS 1925 Kalisz i Polonia Warszawa, a oba te zespoły tracą tylko trzy punkty. Z kolei Radunia Stężyca potrzebuje punktów, aby nadal mieć bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Dodatkowo wygrana może dać awans nawet o trzy pozycje.

W rundzie jesiennej to Kotwica Kołobrzeg była górą i wówczas wygrała na wyjeździe 2:1. Paweł Łysiak i Josip Soljić strzelali dla Kotwicy, a honor Radunii w samej końcówce uratował Bartosz Zynek.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Kotwica Kołobrzeg - Radunia Stężyca? Mecz odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godzinie 15:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.