eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Szansa na odrobinę spokoju. Oglądaj na żywo Radunia Stężyca - Siarka Tarnobrzeg

Radunia Stężyca ma okazję, aby zwiększyć swoje szanse na szybkie utrzymanie się w eWinner II lidze. Siarka Tarnobrzeg jednak jest pod kreską i na pewno da z siebie wszystko. Wszystkie mecze eWinner 2. ligi oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Walka o utrzymanie w eWinner II lidze nabiera coraz większych rumieńców. Niebawem może się z niej wypisać Radunia Stężyca, w czym na pewno bardzo pomoże wygrana nad Siarką Tarnobrzeg. To jednak nie będzie takie proste, co będziesz mógł zobaczyć w Pilot WP.

Optymizm w Stężycy

Radunia Stężyca na razie jest w bezpiecznej strefie po 22. kolejkach eWinner II ligi. Ten zespół ma potencjał, aby dość szybko zapewnić sobie utrzymanie i zająć spokojne miejsce w środku tabeli. Ostatnie wyniki sprawiły, że szanse na to bardzo wzrosły.

Wiosna jednak zaczęła się od kubła lodowatej wody. Radunia przegrała z Lechem II Poznań 0:1. Drużyna jednak zareagowała bardzo dobrze. W drugiej tegorocznej kolejce padł już remis 0:0 z wyżej notowaną Wisłą Puławy, a potem przyszło pewne zwycięstwo nad Hutnikiem Kraków.

Klub z Pomorza bez większych problemów poradził sobie na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Mateusz Kuzimski już w pierwszej połowie strzelił dwa gole. Dopiero w końcówce było trochę nerwów, gdy rywal zdobył kontaktową bramkę, ale w doliczonym czasie gry Bartosz Zynek trafił na 3:1 i komplet punktów pojechał do Stężycy.

Siarka potrzebuje zwycięstw

Radunia jest w coraz lepszej sytuacji, bo obecnie ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Jeżeli w sobotę wygra z Siarką Tarnobrzeg, to umocni swoją pozycję w okolicy środka tabeli i przynajmniej przez moment nie będzie musiała się martwić spadkiem.

Szanse są duże, bo Siarka w tym roku nie zachwyca. Na początku rundy były dwa remisy. Najpierw 0:0 z Wisłą Puławy, a potem 1:1 z Hutnikiem Kraków. W ostatniej kolejce tarnobrzeżanie przegrali 1:3 z GKS-em Jastrzębie. Wprawdzie po siedmiu minutach drugiej połowy było 1:1, ale potem rywal przypieczętował zwycięstwo.

Brak zwycięstw odbija się na miejscu w tabeli. Siarka Tarnobrzeg wylądowała w strefie spadkowej. Jeszcze nie ma powodów do paniki, bo strata do chwilowo bezpiecznej Garbarni Kraków wynosi jeden punkt, ale zespół Łukasza Becelli musi jak najszybciej zacząć wygrywać, aby nie pogorszyć swojej sytuacji.

Złe wspomnienia z jesieni

W pierwszej części sezonu to Radunia Stężyca była górą w bezpośrednim starciu. Wtedy Siarka Tarnobrzeg przegrała na własnym stadionie 0:2. Teraz taki scenariusz też wydaje się prawdopodobny, patrząc na aktualną formę obu zespołów.

Piłkarze z Podkarpacia muszą mieć się na baczności. W każdej chwili mogą znaleźć się na dnie eWinner II ligi, bo ostatni w tabeli Śląsk II Wrocław traci zaledwie punkt. To pokazuje, że czeka nas bardzo zażarta walka o utrzymanie, która prawdopodobnie będzie trwać aż do ostatniej kolejki.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Radunia Stężyca - Siarka Tarnobrzeg? Mecz odbędzie się w sobotę 18 marca o godzinie 16:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać na żywo w Pilot WP.