eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Pojedynek najsłabszych. Oglądaj na żywo Śląsk II Wrocław - Garbarnia Kraków

W 22. kolejce eWinner II ligi spotkają się drużyny z dwóch ostatnich miejsc w tabeli. To jednak wcale nie musi być nudne spotkanie. Śląsk II Wrocław - Garbarnia Kraków oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W eWinner II lidze na razie nie widać wyraźnego kandydata do spadku. Wymowny jest fakt, że między ostatnim miejscem a środkiem tabeli różnica wynosi zaledwie sześć punktów. To dystans, który można bardzo szybko nadrobić.

Garbarnia czerwoną latarnią

Po 21. kolejkach ostatnie miejsce zajmuje Garbarnia Kraków. Drużyna Macieja Musiała niezbyt udanie rozpoczęła walkę o utrzymanie. Porażka z Pogonią Siedlce aż 0:3 mocno zaniepokoiła kibiców, bo pokazała, że tej drużynie będzie trudno zdobywać punkty z rywalami ze środka tabeli, a to może mieć duże znaczenie na koniec sezonu.

W miniony weekend krakowianie jednak pokazali, że nie można ich przekreślać. Remis ze Stomilem Olsztyn, który obecnie jest czwarty w tabeli, to dobry prognostyk na kolejne tygodnie. Optymizmem napawa nie tylko zdobyty punkt, ale także postawa drużyny.

Stomil prowadził 1:0 od 53. minuty po golu Macieja Spychały, ale Garbarnia się nie poddała. Niespełna kwadrans przed końcem Mark Assinor strzelił na 1:1. Następnie niewiele brakowało, a krakowianie jeszcze wyszarpaliby zwycięstwo, ale w kilku sytuacjach zabrakło szczęścia.

Kluczowy mecz z rezerwą Śląska

Czy Garbarnia Kraków utrzyma się w II lidze? Bardzo dużo będzie zależało od najbliższego meczu. Rywalem będzie Śląsk II Wrocław, który w tabeli jest przedostatni. Druga drużyna klubu z PKO Ekstraklasy niską pozycję zawdzięcza głównie bardzo słabej rundzie jesiennej.

Wiosną wrocławianie wydają się być o wiele silniejszym zespołem. W pierwszym meczu ligowym w 2023 roku Śląsk wygrał z rezerwą Zagłębia Lubin aż 4:3. To pokazało, że w zespole drzemie duży potencjał, a potem z tym rywalem musiała mocno się natrudzić Polonia Warszawa.

Druga drużyna wrocławskiego klubu przegrała w stolicy 1:2, ale ten wynik powinien być przestrogą dla Garbarni. Widać, że piłkarze Śląska dobrze przepracowali zimę i są w stanie konkurować nawet z rywalami, którzy biją się o awans do Fortuna I ligi.

Przegrany może się pogrążyć

W dolnych rejonach eWinner II ligi jest duży ścisk, ale to nie oznacza, że Garbarnia lub Śląsk będą mogli spać spokojnie w przypadku porażki w bezpośrednim starciu. Na ten moment te zespoły dzieli jeden punkt, a ostatni krakowianie tracą do bezpiecznej strefy trzy punkty.

Drużyna, która przegra w sobotę, skomplikuje sobie walkę o utrzymanie. Powoli wchodzimy w fazę sezonu, w której każdy punkt może być na wagę złota. Dlatego warto zainteresować się tym pojedynkiem, bo w nim może się wiele wydarzyć.

Wystarczy wspomnieć jesienne spotkanie tych drużyn. Wtedy Garbarnia bez większych problemów zwyciężyła na własnym stadionie 3:1. Powtórka z rozrywki byłaby mile widziana w Krakowie.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Śląsk II Wrocław - Garbarnia Kraków? Wszystkie mecze eWinner II ligi zobaczysz na żywo w Pilot WP. Transmisja odbędzie się w sobotę 11 marca o godzinie 15.