eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa? 

 

To zdecydowanie największy hit 28. kolejki w eWinner II lidze. W Kołobrzegu zmierzą się lider i wicelider rozgrywek. Polonia Warszawa ostatnio prezentuje się znacznie lepiej, ale w Kotwicy zmieniono trenera i od razu przyszło zwycięstwo. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP. 

 

Na takie mecze czeka się z niecierpliwością i to niezależnie od poziomu rozgrywkowego. W 28. kolejce eWinner II lidze Kotwica Kołobrzeg podejmie Polonię Warszawa. Tak się wszystko złożyło, że to aktualnie dwie najlepsze drużyny na tym szczeblu ligowym. Hitowe spotkanie oglądaj na żywo w Pilot WP. 

 

Nowa miotła zadziałała 

 

Jeżeli Kotwica Kołobrzeg ten sezon zakończy bez awansu do I ligi, to będzie to ogromne rozczarowanie. Mowa bowiem o zespole, który jesienią długo zachwycał i wydawało się, że wiosną szybko dopełni formalności i jako pierwszy wywalczy promocję. Szczególnie że zimą sprowadzono kilku znanych zawodników, którzy mieli podnieść jakość. 

 

W eWinner II lidze jednak nie ma nic za darmo. Kołobrzeżanie wiosną zaliczyli wiele wpadek. Z ośmiu ligowych spotkań wygrali zaledwie trzy, a taki bilans nie przystoi drużynie, która jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Dlatego w minionym tygodniu władze klubu zmieniły trenera. Pracę stracił Marcin Płuska, a na jego miejsce zatrudniono Macieja Bartoszka. 

 

Działacze liczyli na tzw. efekt nowej miotły i się nie zawiedli. Kotwica w ostatniej kolejce wygrała wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem II Lubin 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Kamil Bartoś. Po tej wygranej w Kołobrzegu nikt nie wpadł w euforię, ale wszyscy liczą, że to dopiero początek wychodzenia z dołka. 

 

Polonia pędzi jak szalona 

 

Przed drużyną Bartoszka bardzo trudny test. W 28. kolejce Kotwica podejmie Polonię Warszawa, która ostatnio zastąpiła kołobrzeżan na pozycji lidera eWinner II ligi. "Czarne Koszule" zaczęły grać na miarę oczekiwań i w tej chwili to ten zespół wydaje się być głównym faworytem do wygrania rozgrywek. 

 

Polonia obecnie ma serię pięciu meczów bez porażki. W dodatku cztery ostatnie mecze to komplet zwycięstw. Świetna passa zaczęła się w meczu z Wisłą Puławy, który były mistrz Polski wygrał 2:0. Potem było 1:0 z Hutnikiem Kraków i 3:1 z Siarką Tarnobrzeg. 

 

W miniony weekend piłkarze ze stolicy musieli wyszarpać wygraną. Znacznie niżej notowana Radunia Stężyca w 90 minucie prowadziła 2:0. Do sensacji ostatecznie nie doszło, bo w doliczonym czasie gry dwa gole strzelił Michał Fidziukiewicz. Ta wygrana może okazać się niezwykle cenna na koniec sezonu. 

 

Mecz o lidera 

 

Polonia Warszawa jest liderem eWinner II ligi i chce jak najszybciej zagwarantować sobie awans bez konieczności rozgrywania barażów. "Czarne Koszule" w tej chwili mają cztery punkty przewagi nad trzecim Stomilem Olsztyn. Grupa pościgowa nie odpuszcza, więc trzy punkty bardzo by się przydały ekipie z Konwiktorskiej. 

 

Kotwica Kołobrzeg jednak także gra o awans. Liczne wpadki wiosną jeszcze nie mają poważnych konsekwencji. To druga drużyna ligi, która do Polonii traci tylko trzy punkty. Jesienią rywalizacja tych drużyn skończyła się wynikiem 1:1, więc ewentualna wygrana Kotwicy da jej powrót na pozycję lidera. 

 

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa? Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godzinie 17:15. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.