eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Olimpia Elbląg - Hutnik Kraków?

Olimpia Elbląg wpadła w dołek i to zaczyna komplikować jej sytuację w tabeli. Z kolei Hutnik Kraków krok po kroku zbliża się do utrzymania w eWinner II lidze. Bezpośredni pojedynek dla obu drużyn jest niezwykle ważny. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W 27. kolejce eWinner II ligi zobaczymy mecz, w którym rywali dzieli przepaść w ligowej tabeli, ale i tak trudno wskazać faworyta. Olimpia Elbląg jest znacznie wyżej, ale nie może być pewna tego, że zdobędzie trzy punkty w starciu z Hutnikiem Kraków. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Wypadli poza szóstkę

Olimpia Elbląg jest w gronie kandydatów do awansu. Tegoroczne mecze w eWinner II lidze początkowo napawały optymizmem. Dziewięć punktów w pięciu meczach może nie było idealnym dorobkiem, ale przy licznych wpadkach wyżej notowanych rywali pozwalało utrzymywać się w pierwszej szóstce.

Podopieczni Przemysława Gomułki jednak ostatnio zaczęli przegrywać, a to wpłynęło na sytuację w tabeli. Olimpia najpierw doznała porażki z Lechem II Poznań (0:1), a potem z Wisłą Puławy (0:1). Tak się składa, że ci rywale byli tuż za plecami drużyny z Elbląga.

Przed Olimpią Elbląg tygodnie prawdy. Przekonamy się, czy ten zespół ostatecznie powalczy o awans do I ligi, czy może skończy sezon poza pierwszą szóstką i nie przystąpi nawet do barażów. Na pewno ten drugi scenariusz dla wszystkich fanów będzie dużym rozczarowaniem.

Jeszcze nie czas na rozluźnienie

Zupełnie inny cel stoi przed zawodnikami Hutnika Kraków. Bardzo słaba jesień sprawiła, że klub z Nowej Huty musi walczyć o utrzymanie. Klub zyskał bogatego inwestora, więc być może to ostatni tak kiepski sezon. Najpierw jednak trzeba pozostać na poziomie eWinner II ligi.

Gracze Bartłomieja Bobli na razie całkiem nieźle radzą sobie z wielką presją. W ostatniej kolejce odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w derbowym pojedynku z Garbarnią Kraków. Wcześniej z kolei była porażka, ale tylko 0:1 z Polonią Warszawa, która obecnie jest liderem rozgrywek.

Hutnik Kraków wiosną robi wszystko, co w jego mocy, aby nie skończyć w trzeciej lidze. W siedmiu meczach udało się zdobyć jedenaście punktów, co daje podstawy, aby wierzyć, że utrzymanie w eWinner II lidze ostatecznie stanie się faktem.

Przegrany skomplikuje swoją sytuację

Olimpia Elbląg po ostatnich dwóch porażkach wypadła ze strefy barażowej. Ten zespół obecnie jest siódmy w tabeli. Wygrana w sobotę może dać awans o kilka pozycji. Porażka będzie miała poważne konsekwencje, bo tylko punkt traci będący o jedno miejsce niżej Motor Lublin.

Hutnik Kraków także nie może spać spokojnie. Ten zespół nad strefą spadkową ma tylko trzy punkty przewagi. Z kolei patrząc w górę, to będące wyżej Pogoń Siedlce i Radunia Stężyca mają tylko o trzy oczka więcej, co z pewnością zmotywuje zawodników, aby w Elblągu powalczyć o pełną pulę.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Olimpia Elbląg - Hutnik Kraków? Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 kwietnia o godzinie 17:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.