eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Emocji nie powinno zabraknąć. Gdzie oglądać na żywo Olimpia Elbląg - Lech II Poznań?

To może być spotkanie, które kibicom dostarczy wielu emocji. Obie drużyny całkiem nieźle radzą sobie w tym roku na boiskach eWinner II ligi. Mecz Olimpia Elbląg - Lech II Poznań oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Olimpia Elbląg ostatnio zaczęła wygrywać, co znacznie poprawiło sytuację w tabeli. Z kolei Lech II Poznań to bardzo mocna ekipa, z którą każdy musi się liczyć. To wszystko sprawia, że trudno wskazać zdecydowanego faworyta sobotniego pojedynku. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Nikt nie znalazł na nich patentu

Olimpia Elbląg jest jedną z najmocniejszych drużyn w tym sezonie eWinner II ligi. Dlatego początek rundy wiosennej dla kibiców był dużym rozczarowaniem. W trzech meczach piłkarze Przemysława Gomułki zdobyli trzy punkty, bo za każdym razem kończyli swój występ remisem. Tak było z KKS-em 1925 Kalisz (0:0), Pogonią Siedlce (1:1) i Stomilem Olsztyn (0:0).

Wydawało się, że na drużynę z Elbląga spadło jakieś remisowe fatum. W końcu jednak wszystko zaczęło układać się jeszcze lepiej. Przełomowe zwycięstwo nastąpiło w starciu ze Śląskiem II Wrocław (2:1) i jak się później okazało, Olimpia w ten sposób zapoczątkowała nową serię.

W ostatniej kolejce Olimpia Elbląg wygrała i to ze Zniczem Pruszków, który miał na koncie komplet zwycięstw. Bohaterem elblążan był Mariusz Gabrych, który w 32. minucie strzelił jedynego gola w tym spotkaniu.

Olimpia w tym roku zdobyła łącznie dziewięć punktów, a dzięki temu zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Na rozluźnienie jednak nie ma czasu, bo nadchodzi kolejny wymagający pojedynek.

Lecha nie można lekceważyć

Coraz więcej wskazuje na to, że w tym sezonie Lech II Poznań nie będzie do samego końca walczyć o utrzymanie w eWinner II lidze. Na to wskazują tegoroczne wyniki, bo choć "Kolejorz" nie zawsze wygrywa, to jednak dość regularnie zbiera cenne punkty.

Poznaniacy tylko raz przegrali w tym roku, gdy ulegli liderowi, czyli Kotwicy Kołobrzeg (1:3). Do tego doszły zwycięstwa z Radunią Stężyca (1:0) i Zagłębiem II Lubin (2:1), a także remis z walczącą o awans Polonią Warszawa (3:3).

W ostatniej kolejce rezerwa Lecha nie grała. Mecz z Garbarnią Kraków został przełożony na 5 kwietnia.

Mogą zostać wiceliderem

Na szczycie eWinner II ligi cały czas jest duży ścisk. Dzięki temu Olimpia Elbląg może nawet wskoczyć na drugie miejsce, ale musi wygrać z Lechem i liczyć na potknięcia rywali. Poznaniacy jednak łatwo punktów nie oddadzą, bo dla nich zwycięstwo oznacza powiększenie przewagi nad strefą spadkową.

Ewentualny remis na pewno bardziej zmartwi drużynę z Elbląga. Tak się składa, że jesienią najbliżsi rywale podzielili się punktami. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku nie zobaczyliśmy bramek w Poznaniu.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Olimpia Elbląg - Lech II Poznań? Mecz odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godzinie 16:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.