eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Kto potwierdzi I-ligowe aspiracje? Oglądaj na żywo Wisła Puławy - Polonia Warszawa

W 24. kolejce będziemy mieć starcie drużyn, które wiele łączy. Polonia Warszawa i Wisła Puławy mają chrapkę na awans do I ligi, ale też oba te zespoły wiosną nie potwierdzają dużych aspiracji. Oglądaj na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.

Wisła Puławy - Polonia Warszawa to będzie jeden z największych hitów 24. kolejki eWinner II ligi. Na boisku spotkają się drużyny, które wciąż mają bardzo duże szanse na awans do I ligi. Wygrany nie tylko odskoczy swojemu rywalowi, ale także może wykonać duży awans w tabeli. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Polonia znowu zawodzi

Piłkarze "Czarnych Koszul" nie mogą na nic narzekać. W klubie jest stabilizacja dzięki bogatemu właścicielowi, a kibice niedawno zobaczyli projekt nowego stadionu. Do pełni szczęścia brakuje tylko albo aż wyników. Polonia Warszawa prosi się problemy, bo piłkarze nie potrafią ustabilizować formy i tracą zbyt dużo punktów.

Drużyna prowadzona przez Rafała Smalca wiosną wygrała tylko raz i to z aktualnie ostatnim w tabeli Śląskiem II Wrocław. Pozostałe mecze dostarczały kibicom rozczarowania. Wcześniej był remis ze Stomilem Olsztyn (1:1) i porażka ze Zniczem Pruszków (0:1), a ostatnio do kolekcji doszedł kolejny podział punktów.

W ostatniej kolejce Polonia zremisowała z Lechem II Poznań. Ogromnych emocji dostarczyła szczególnie pierwsza połowa, w której padło pięć bramek. Warszawiacy przegrywali 0:1, potem po dwóch golach Pawła Tomczyka prowadzili 2:1, a na przerwę schodzili z wynikiem 2:3. Ostatecznie udało się uratować punkt dzięki bramce Mateusza Michalskiego w 79. minucie.

Królowie remisów

Patrząc na tegoroczne wyniki najbliższego rywala Polonii Warszawa, należy zakładać, że padnie remis. Wisła Puławy stała się specjalistą od podziału punktów. Z czterech wiosennych meczów aż trzy kończyły się remisami.

Początkowo wielkich emocji w tym nie było, bo starcia z Siarką Tarnobrzeg i Radunią Stężyca kończyły się wynikiem 0:0. Ostatnio jednak puławianie zdobyli punkt po świetnym widowisku, które udało się stworzyć z Zagłębiem II Lubin. Skończyło się 3:3, choć to Wisła mogła czuć wielki niedosyt, bo prowadziła najpierw 1:0, potem 2:1 i 3:2, ale za każdym razem nie udawało się utrzymać korzystnego rezultatu.

Na pewno Polonia musi nastawić się na bardzo trudną przeprawę. Niedawno o sile Wisły Puławy przekonała się Kotwica Kołobrzeg, która na wyjeździe przegrała 1:2. To wszystko pokazuje, że drużynę Mariusza Pawlaka stać na duże rzeczy.

Przegrany wyhamuje w walce o awans

Tegoroczne wyniki w eWinner II lidze sprawiły, że nawet co kolejkę możemy mieć innego lidera. Obecnie na szczycie jest KKS 1925 Kalisz, a wiceliderem jest Kotwica Kołobrzeg, ale Polonia Warszawa traci do tych zespołów zaledwie trzy punkty. Wisła Puławy jest w nieznacznie gorszej sytuacji, bo ma cztery punkty straty do szczytu.

Kto wygra, ten zachowa duże szanse w walce o jedną z dwóch pierwszych lokat, która na koniec sezonu da bezpośredni awans do I ligi. Przegrany z kolei trochę wyhamuje, ale do końca rozgrywek jeszcze daleko i wszystko jest możliwe. A jak było jesienią w starciu tych rywali? Wtedy skończyło się wynikiem 0:0.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Wisła Puławy - Polonia Warszawa? Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 marca o godzinie 15:15. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.