eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Idealna okazja na przełamanie. Oglądaj na żywo Olimpia Elbląg - Śląsk II Wrocław

Ostatni w tabeli Śląsk II Wrocław teoretycznie powinien być łatwym rywalem dla Olimpii Elbląg. Problem polega na tym, że klub z województwa warmińsko-mazurskiego zapomniał, jak się wygrywa mecze. Wszystkie mecze eWinner 2. ligi oglądaj ten mecz w Pilot WP.

Olimpia Elbląg ma doskonałą okazję, aby w końcu wygrać mecz w eWinner II lidze w 2023 roku. Najbliższy rywal, czyli Śląsk II Wrocław, to aktualnie ostatnia drużyna w tabeli. Spotkanie tych zespołów możesz zobaczyć na żywo w Pilot WP.

Na razie nie zachwycają

Olimpia Elbląg jest jedną z drużyn, które wciąż mają szansę na awans do Fortuna I ligi. Trener Przemysław Gomułka musi jednak jak najszybciej obudzić swoich piłkarzy z zimowego letargu. Długa przerwa w eWinner II lidze odbiła się na formie tego zespołu.

Elblążanie w tym roku jeszcze nie zdobyli kompletu punktów. Wszystkie trzy ligowe spotkania z udziałem Olimpii kończyły się podziałem punktów. Tak było w starciach z KKS-em Kalisz (0:0), Pogonią Siedlce (1:1) oraz Stomilem Olsztyn (0:0).

W futbolu popularne jest powiedzenie, że jak się nie umie meczu wygrać, to trzeba go zremisować. Zawodnicy Olimpii jednak zbyt mocno wzięli to sobie do serca. Na razie mecze z udziałem tej drużyny nie dostarczają zbyt dużych emocji, ale to jeszcze nie skomplikowało sytuacji w tabeli. Klub z Elbląga jest na siódmej pozycji i do lidera traci zaledwie sześć punktów.

Śląsk wylądował na dnie

We Wrocławiu ostatnio nastroje są dalekie od ideału. Nie dość, że Śląsk zawodzi w PKO Ekstraklasie, to jeszcze gorzej spisuje się rezerwa, występująca w eWinner II lidze. Jeśli w drugiej drużynie coś nagle się nie zmieni, to skończy się spadkiem do III ligi

Po ostatniej kolejce wrocławianie wylądowali na ostatnim miejscu w tabeli. Sytuacja jeszcze nie jest tragiczna, bo strata do bezpiecznej strefy wynosi dwa punkty, ale gołym okiem widoczne są problemy tego zespołu.

Największym zmartwieniem trenera Krzysztofa Wołczka jest gra w obronie. Wrocławianie w trzech tegorocznych meczach stracili aż osiem bramek. Zaczęło się nieźle, bo od wygranej z Zagłębiem II Lubin 4:3, ale potem przyszły porażki z Polonią Warszawa (1:2) i Garbarnią Kraków (2:3).

Ostatnie spotkanie było bardzo niefortunne w wykonaniu Śląska. Po pierwszej połowie meczu z Garbarnią klub z Wrocławia prowadził 2:0 po golach Przemysława Bargiela i Patryka Szwedzika. Krakowianie jednak się przebudzili, zaaplikowali trzy bramki i dopisali sobie niezwykle cenne trzy punkty.

Jak nie teraz, to kiedy?

Na papierze to Olimpia Elbląg jest faworytem, ale musi w końcu zagrać lepiej w ofensywie. Lepszej okazji na pierwsze zwycięstwo nie można sobie wyobrazić, bo rywal ma jedną z najgorszych defensyw w eWinner II lidze. W rundzie jesiennej te zespoły zremisowały ze sobą 1:1, co obecnie będzie odebrane jako duża wpadka elbląskich piłkarzy.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Olimpia Elbląg - Śląsk II Wrocław? Mecz odbędzie się w sobotę 18 marca o godzinie 15:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać na żywo w Pilot WP.