eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

W cieniu ogromnego skandalu. Oglądaj na żywo KKS 1925 Kalisz - Motor Lublin

W Motorze Lublin ogromny skandal, bo trener obraził rzeczniczkę, a potem zaatakował prezesa. W Kaliszu z kolei przeżywają wielkie chwile w historii KKS-u. Kto wygra hit? Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Nie ma wątpliwości, że mecz KKS 1925 Kalisz - Motor Lublin to jedno z największych wydarzeń 22. kolejki eWinner II ligi. Ostatnio jednak w drugim z tych klubów wydarzyło się tyle złego, że huczały o tym media w całej Polsce.

Wygrał, a potem uderzył prezesa

W Lublinie nic nie zapowiadało tego, co się wydarzy. W miniony weekend Motor wygrał drugi mecz z rzędu. Po zwycięstwie 3:1 nad Górnikiem Polkowice, przyszła wygrana z GKS-em Jastrzębie 2:1. Po tym drugim spotkaniu wydarzenia sportowe szybko zeszły na bardzo daleki plan.

Okazało się, że w kuluarach było bardzo gorąco. Trener Goncalo Feio najpierw obraził rzeczniczkę swojego klubu, a potem... zaatakował prezesa. Portugalczyk w kierunku Pawła Tomczyka rzucił kuwetą na dokumenty. Niestety, trafił i szef lublinian trafił do szpitala z urazem głowy, a następnie wysłano go na długotrwałe zwolnienie lekarskie.

Wydawało się, że Feio nie poprowadzi Motoru w kolejnych meczach i czekają go bardzo poważne konsekwencje dyscyplinarne. Stało się jednak inaczej, bo kilka dni później właściciel klubu Zbigniew Jakubas poinformował, że trenera zostaje na swoim stanowisku. Ciekawe, jak ta afera wpłynie na piłkarzy, przed którymi bardzo ważny mecz.

Złote czasy w Kaliszu

Rywalem będzie KKS 1925 Kalisz. W tym klubie panuje zupełnie inna atmosfera, bo udało się stworzyć drużynę, która pisze piękną historię. Nie tylko w eWinner II lidze, ale także Pucharze Polski. 4 kwietnia drużyna Bartosza Tarachulskiego zagra w półfinale "Pucharu tysiąca drużyn" z Legią Warszawa.

Pucharowe sukcesy jednak są miłym dodatkiem. Głównym celem na ten sezon jest awans do Fortuna I ligi. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem, bo kaliszanie zajmują drugie miejsce, a do pierwszej Kotwicy Kołobrzeg tracą dwa punkty.

KKS jednak jeszcze nie może chłodzić szampanów. W pierwszym z tegorocznym meczu ligowym kandydat do awansu zremisował z Olimpią Elbląg (0:0). Znacznie lepiej było w następnym spotkaniu, w którym klub z Kalisza wygrał 3:1 z Górnikiem Polkowice.

-  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa w dzisiejszym meczu. Z przebiegu spotkania uważam, że byliśmy lepszym zespołem. Szkoda ostatnich 15 minut, gdy do naszej gry wdarło się trochę nonszalancji. Strata gola na 3:1 wprowadziła lekką nerwowość. Niemniej wielkie gratulacje dla mojego zespołu. Uważam, że drużyna bardzo dobrze się zaprezentowała - mówił po zwycięstwie trener Tarachulski.

Motor musi wygrać

Sytuacja w tabeli dość wyraźnie pokazuje, że to piłkarze z Lublina muszą za wszelką cenę wygrać. Przeciętna jesień sprawia, że Motor musi gonić, aby przynajmniej zakończyć sezon w strefie barażowej. Obecnie ten zespół do szóstej lokaty traci sześć punktów.

Kaliszanie nawet w przypadku remisu lub porażki nie będą musieli dramatyzować. Na szczycie eWinner II ligi zrobił się tak duży ścisk, że wciąż każdy scenariusz będzie możliwy. Co ciekawe, KKS jesienią bardzo łatwo rozprawił się z Motorem i ograł tego rywala na wyjeździe 3:0. Wtedy wynik otworzył Piotr Giel, a potem dwa trafienia dołożył Mateusz Gawlik.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo KKS 1925 Kalisz - Motor Lublin? Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP. Hit 22. kolejki odbędzie się w sobotę 11 marca o godzinie 14:45.