eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Radunia Stężyca - Zagłębie II Lubin?

Radunia Stężyca jest faworytem meczu w 26. kolejce eWinner II ligi. Zagłębie II Lubin jednak ostatnio odniosło długo oczekiwane zwycięstwo i będzie chciało pójść za ciosem. Bramek nie powinno zabraknąć, bo obie drużyny dużo goli zdobywają i tracą. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Na zakończenie 26. kolejki eWinner II ligi zobaczymy mecz Radunia Stężyca - Zagłębie II Lubin. To starcie drużyny ze środka tabeli z zespołem walczącym o utrzymanie. To jednak nie oznacza, że ci pierwsi łatwo dopiszą sobie komplet punktów, bo "Miedziowi" potrafią sprawić problemy. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Całkiem niezła wiosna

Radunia Stężyca ma bardzo ambitne plany na przyszłość i eWinner II liga ma być tylko przystankiem. Na razie jednak zapowiada się na to, że w tym sezonie nie uda się powalczyć o awans do I ligi. Tej drużynie brakuje stabilizacji, bo gdy wydaje się, że złapała zwycięski rytm, to potrafi nagle wysoko przegrać.

Tak było na początku rundy wiosennej. Klub z Kartuzów zaczął od porażki z Lechem II Poznań (0:1), a potem zdobył siedem punktów w trzech meczach (0:0 z Wisłą Puławy, 3:1 z Hutnikiem Kraków i 4:0 z Siarką Tarnobrzeg). Seria została brutalnie przerwana przez GKS Jastrzębie, który wygrał aż 4:0.

Radunia jednak nie załamała się i w ostatniej kolejce odniosła bardzo cenne zwycięstwo. Stężyczanie na wyjeździe pokonali Kotwicę Kołobrzeg 2:1, czyli jednego z głównych kandydatów do awansu. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Eduardo Soares i Mateusz Kuzimski.

Długo na to czekali

Radunia ma teraz dobrą okazję, aby odnieść drugie zwycięstwo z rzędu. W 26. kolejce rywalem będzie Zagłębie II Lubin, czyli drużyna, która znajduje się w strefie spadkowej. "Miedziowi" długo byli chłopcem do bicia, bo przegrali trzy pierwsze mecze (3:4 ze Śląskiem II Wrocław, 1:5 ze Zniczem Pruszków, 1:2 z Lechem II Poznań).

Na moment powiało optymizmem, gdy udało się zremisować z Wisłą Puławy 3:3. Potem jednak przyszła porażka z Hutnikiem Kraków i wydawało się, że w Lubinie wszystko wróciło do normy. "Miedziowi" jednak przełamali się w bardzo ważnym momencie.

W ostatniej kolejce Zagłębie grało z Siarką Tarnobrzeg, czyli jednym z głównych rywali w walce o utrzymanie. Lubinianie prowadzili 1:0 po golu Rafała Adamskiego, ale w drugiej połowie rywal wyrównał. Adamski jednak pięć minut przed końcem umieścił piłkę w siatce. W sobotę przekonamy się, czy to zwycięstwo było zwiastunem lepszych wyników tej drużyny.

Jesienią była niespodzianka

Jak wygląda sytuacja w tabeli? Radunia ma niestabilną pozycję i znajduje się na dziesiątym miejscu. Zwycięstwo na pewno nie da awansu, a porażka może doprowadzić do spadku nawet o dwa miejsca. Z kolei Zagłębie II Lubin jest najwyżej sklasyfikowaną drużyną w strefie spadkowej. Ewentualna wygrana może dać awans o dwa miejsca.

Radunia Stężyca musi się mieć na baczności, a wystarczy, że przypomni sobie mecz z rundy jesiennej. We wrześniu ubiegłego roku było 2:1 dla Zagłębia II Lubin. Wtedy po pierwszej połowie było 1:1, a po zmianie stron już w 57. minucie Kacper Lepczyński ustalił wynik spotkania.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Radunia Stężyca - Zagłębie II Lubin? Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 kwietnia o godzinie 16. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.