eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Tu nie powinno być sensacji. Gdzie oglądać na żywo Motor Lublin - Śląsk II Wrocław?

Remis lub porażka Motoru Lublin w 25. kolejce eWinner II ligi to byłaby ogromna sensacja. Czy Śląsk II Wrocław wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności i zatrzyma faworyta? Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Motor Lublin ostatnio po raz pierwszy w sezonie został pokonany. To trochę komplikuje pościg za pierwszą szóstką, ale jeszcze nie wszystko stracone. Drużyna Goncalo Feio ma teraz świetną okazję, aby zacząć nową serię, bo zmierzy się ze Śląskiem II Wrocław, czyli czerwoną latarnią eWinner II ligi. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Pościg wyhamowany

Motor Lublin z powodu bardzo słabej rundy wiosennej cały czas musi gonić czołówkę, aby w tym sezonie powalczyć o awans do I ligi. Początek wiosny był bardzo obiecujący. Trener Goncalo Feio tak poukładał swój zespół, że piłkarze kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa i wydawało się, że długo nikt ich nie zatrzyma.

3:1 z Górnikiem Polkowice, 2:1 z GKS-em Jastrzębie, 1:0 z KKS-em 1925 Kalisz i 4:1 z Pogonią Siedlce. Seria zwycięstw sprawiła, że Motor był już bliski wskoczenia na szóste miejsce, które jest ostatnim, które na koniec sezonu da prawo gry w barażach.

Lublinianie jednak wyhamowali w ostatniej kolejce. Pogromcą okazał się Stomil Olsztyn, który do tej pory nie zachwycał w eWinner II lidze. Motor w pewnym momencie przegrywał 0:2 i był w stanie jedynie strzelić gola honorowego, którego zdobył z rzutu karnego Rafał Król.

Porażka akurat ze Stomilem trochę skomplikowała plany na ten sezon, bo to jeden z rywali, którego klub z Lublina goni. Podopieczni Feio jednak nie mogą się załamywać i muszą zakasać rękawy, bo jeszcze nie wszystko stracone.

Nic nie przemawia na ich korzyść

Motor ma świetną okazję, aby rozpocząć nową zwycięską passę. W 25. kolejce eWinner II ligi rywalem będzie Śląsk II Wrocław, a to aktualnie ostatnia drużyna rozgrywek. Patrząc na tegoroczną formę tej drużyny, trudno wierzyć, że będzie w stanie wyrwać chociażby jeden punkt.

Wrocławianie w tym roku wygrali tylko raz i było to na początku wiosennej rywalizacji. Wtedy Śląsk ograł Zagłębie II Lubin 4:3. Potem przyszły trzy porażki z rzędu, choć trzeba zwrócić uwagę, że za każdym razem były to przegrane o jedną bramkę. Tak było w meczu z Polonią Warszawa (1:2), Garbarnią Kraków (2:3) i Olimpią Elbląg (1:2).

Motor musi mieć się na baczności, bo trener Krzysztof Wołczek miał teraz trochę czasu, aby popracować ze swoim zespołem. Rezerwa Śląska w miniony weekend pauzowała, bo mecz z Górnikiem Polkowice przełożono na 5 kwietnia.

Jesienią była duża niespodzianka

Motor Lublin jest w takiej sytuacji, że każde potknięcie oddala go od barażów o awans do I ligi. Strata punktów z wrocławianami byłaby ogromną sensacją. Śląsk II Wrocław jest w jeszcze gorszej sytuacji, bo nie dość, że jest ostatni w lidze, to do bezpiecznej strefy traci już cztery punkty.

W futbolu jednak nigdy niczego nie można być pewnym. Przestrogą dla Motoru Lublin powinien być mecz z jesieni. Wtedy we Wrocławiu mieliśmy wielką niespodziankę w postaci remisu 1:1.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Motor Lublin - Śląsk II Wrocław? Mecz odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godzinie 17:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.