eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Na papierze faworyt jest wyraźny. Oglądaj na żywo Stomil Olsztyn - Motor Lublin

Jedni ostatnio wszystko wygrywają, a drudzy remisują swoje mecze, jak leci. Gdyby w piłce statystyki grały, to Motor Lublin już mógłby dopisać sobie kolejne trzy punkty za mecz ze Stomilem Olsztyn. To jednak jest eWinner II liga i tutaj wszystko jest możliwe. Oglądaj na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.

W Lublinie pewnie wszyscy plują sobie w brodę, że runda jesienna w wykonaniu Motoru była tak kiepska. Na szczęście wyżej notowani rywale notorycznie gubią punkty, co dodatkowo napędza podopiecznych Goncalo Feio. Teraz mogą ograć jedną z drużyn, którą gonią, czyli Stomil Olsztyn. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Rewelacja rundy wiosennej

Po bardzo słabej jesieni wiele osób już skreśliło Motor Lublin w kontekście walki o awans do I ligi. Wydawało się, że klub mający bogatego właściciela, znowu się przekona, że w futbolu pieniądze nie grają. Wiosna jednak jest tak dobra, że jak tak dalej pójdzie, to "Motorowcy" włączą się do walki nawet o jedno z dwóch pierwszych miejsc w eWinner II lidze.

Motor Lublin wiosną tylko raz przegrał i było to w Pucharze Polski (0:3 z Rakowem Częstochowa). Na ligowym podwórku ten zespół na razie jest bezbłędny, a nawet można odnieść wrażenie, że dopiero się rozkręca i "Motorowców" stać na jeszcze więcej.

Lublinianie w tym roku ograli kolejno Górnik Polkowice (3:1), GKS Jastrzębie (2:1) i KKS 1925 Kalisz (1:0). W ostatniej kolejce udało się odnieść najbardziej efektowne zwycięstwo. Motor ograł Pogoń Siedlce 4:1. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a dla zwycięzcy zdobywali je Arkadiusz Najemski, Kacper Wełniak, Rafał Król i Michał Król.

Teraz przed zespołem Goncalo Feio kolejne trudne przetarcie. Rywalem będzie zespół, który może nie gra pięknie, ale przede wszystkim dobrze się prezentuje w defensywie.

Jeszcze nie przegrali, ale... też nie wygrali

Stomil Olsztyn po pierwszej części sezonu znajdował się w strefie barażowej, co kibicom dawało nadzieję, że ten zespół szybko wróci do I ligi. Przerwa zimowa jednak niezbyt dobrze wpłynęła na ten zespół, co wyraźnie pokazują ostatnie wyniki.

Trener Szymon Grabowski pewnie codziennie zastanawia się, co zrobić, aby jego zespół w końcu się przełamał. Z jednej strony jest dobrze, bo Stomil w 2023 roku nie przegrywa, ale z drugiej nie ma też żadnych zwycięstw. Wszystkie cztery mecze kończyły się podziałem punktów.

Na kolana nie powala także tegoroczny bilans bramkowy. Stomil Olsztyn strzelił dwa gole i oczywiście tyle samo stracił. Ostatnie dwa spotkania ligowe kończyły się wynikiem 0:0.

Motor przed wielką szansą

Świetna runda w wykonaniu Motoru Lublin sprawia, że ta drużyna błyskawicznie wydostała się z dolnych rejonów tabeli i pnie się w ligowej hierarchii. Drużyna Feio w tej chwili zajmuje ósme miejsce. Jeżeli pokona Stomil, to przeskoczy tego rywala i będzie mieć już na wyciągnięcie ręki strefę barażową.

Motor jesienią wygrał ze Stomilem 1:0. Teraz taki wynik wziąłby w ciemno, bo w tym sezonie celem jest awans za wszelką cenę. Olsztynianie jednak na pewno zrobią wszystko, aby trochę skomplikować plany znacznie bogatszemu przeciwnikowi.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Stomil Olsztyn - Motor Lublin? Spotkanie odbędzie się w niedzielę 26 marca o godzinie 15:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.