eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Lider prosi się o problemy. Oglądaj na żywo Kotwica Kołobrzeg - Hutnik Kraków

Kotwica Kołobrzeg już nie może spać spokojnie, bo kolejne potknięcie może skończyć się utratą pozycji lidera. Czy do tego przyczyni się Hutnik Kraków, który walczy o utrzymanie? Wszystkie mecze eWinner 2. lig oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W eWinner II lidze nie ma meczów, w których można w ciemno obstawiać zwycięstwo jednej z drużyn. To rozgrywki, w których czasami najlepszy potrafi przegrać z najsłabszym. Dlatego można liczyć na emocje w meczu Kotwica Kołobrzeg - Hutnik Kraków, który zobaczysz na żywo w Pilot WP.

Lider w kryzysie

Po rundzie jesiennej wydawało się, że Kotwica Kołobrzeg jest głównym faworytem do awansu do Fortuna I ligi. Pomorzanie być może zachłysnęli się bardzo dobrą sytuacją po pierwszej części sezonu i teraz ponoszą tego konsekwencje. Wiosna w wykonaniu tej drużyny na razie jest znacznie poniżej oczekiwań.

Podopieczni Marcina Płuski wprawdzie wciąż są liderem eWinner II ligi, ale ich przewaga nad resztą stawki stopniała. Efekt jest taki, że porażka w kolejnym meczu może się skończyć spadkiem na ostatnie miejsce na podium. Taki scenariusz jest realny, patrząc na dotychczasową formę graczy z Kołobrzega.

Kotwica rozpoczęła 2023 rok w eWinner II lidze od porażki ze Zniczem Pruszków (1:3). Potem wydawało się, że wszystko wraca do normy, gdy lider pewnie pokonał Lech II Poznań 3:1. Po zwycięstwie jednak przyszła kolejna porażka. Tym razem Wisła Puławy wygrała na własnym stadionie 2:1.

To było bardzo zacięte widowisko. Wisła prowadziła 1:0, ale potem Paweł Łysiak tuż przed przerwą doprowadził do remisu. Kotwica przegrała po golu w ostatnich sekundach spotkania.

Każdy punkt na wagę złota

Zupełnie inny cel ma przed sobą Hutnik Kraków. Klub z Małopolski w tym sezonie walczy o utrzymanie i zapowiada się, że ta walka będzie się toczyć do samego końca. Obecnie krakowianie zajmują 15. miejsce, czyli są tuż pod pozycją, która na koniec sezonu zapewni dalszą grę w eWinner II lidze.

Wiosna zaczęła się bardzo obiecująco. Hutnik wygrał z GKS-em Jastrzębie (1:0), a potem zremisował z Siarką Tarnobrzeg (1:1). Dla drużyny walczącej o utrzymanie cztery punkty w dwóch meczach to całkiem okazały dorobek. Ostatnia kolejka jednak dała wszystkim powody do zmartwień.

Piłkarze Bartłomieja Bobli grali z Radunią Stężyca, z którą walczą o byt w eWinner II lidze. Hutnik już po pierwszej połowie przegrywał 0:2. Po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Marcin Wróbel, ale Radunia ostatecznie w doliczonym czasie gry dołożyła jeszcze jedną bramkę i wygrała 3:1.

Kotwica faworytem

Kotwica Kołobrzeg może nie jest w najlepszej dyspozycji, ale wydaje się, że i tak ma wszystkie karty w rękach, aby ograć znacznie niżej notowany Hutnik Kraków. Rywal jednak gra o życie, a takie zespoły zawsze są bardzo niewygodne i nieprzewidywalne. Jesienią tak nie było, bo wtedy zespół z Pomorza pewnie zwyciężył 5:1.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Kotwica Kołobrzeg - Hutnik Kraków? Mecz odbędzie się w sobotę 18 marca o godzinie 15. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać na żywo w Pilot WP.