eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Każdy potrzebuje wygranej. Oglądaj na żywo Pogoń Siedlce - Górnik Polkowice

Pogoń Siedlce i Górnik Polkowice w tabeli są blisko siebie, ale w tych zespołach panują zupełnie odmienne nastroje. Pierwsza z tych drużyn nieźle wznowiła ligę i z pewnością ma chrapkę na kolejną wygraną. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W 22. kolejce eWinner II ligi dojdzie do starcia zespołów ze środka tabeli. Pogoń Siedlce zajmuje miejsce dokładnie w połowie stawki, a Górnik Polkowice jest o dwie pozycje niżej. Po sobotnim meczu może jednak dużo się pozmieniać. Ten pojedynek zobaczysz na żywo w Pilot WP.

Wiosna służy Pogoni

Na razie wygląda na to, że Pogoń Siedlce nie przespała przerwy zimowej. W klubie pojawiło się kilku nowych zawodników, a zmiany wyszły klubowi na dobre. Drużyna z Mazowsza po dwóch wiosennych kolejkach dopisała do swojego konta cztery punkty.

Pierwsza tegoroczna kolejka pokazała, że Pogoń chce jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie i po cichu gonić pierwszą ósemkę, a nie uciekać przed strefą spadkową. Wygrana 3:0 z Garbarnią Kraków pokazała, że to możliwe. Świetne zawody rozegrał wówczas Damian Nowak, który strzelił dwa gole, a jednego dołożył Przemysław Misiak.

W miniony weekend zwycięstwa nie było, ale remis 1:1 z Olimpią Elbląg to i tak niezły rezultat. Trzeba mieć na uwadze, że rywal walczy o awans do Fortuna I ligi, więc siedlczanie pokazali się z dobrej strony.

Górnik za słaby na czołówkę

Pogoń będzie podejmować Górnika Polkowice w roli faworyta. Klub z Siedlec jednak nie może czuć się zbyt pewny. Rywal wprawdzie wznowił ligę od dwóch porażek, ale mierzył się z drużynami, które być może za kilka miesięcy będą już grać na poziomie I ligi.

Zespół Tomasza Grzegorczyka zaczął od porażki z Motorem Lublin 1:3. To jednak Górnik jako pierwszy strzelił gola, a potem remis utrzymywał się aż do 79. minuty. Tydzień później w starciu z KKS-em 1925 Kalisz emocji było już znacznie mniej, bo rywal w pewnym momencie prowadził już 3:0 i dopiero przy takim wyniku pozwolił sobie na stratę jednej bramki.

Te dwa spotkania pokazały, że Górnik Polkowice w tej chwili jest za słaby na najlepsze zespoły eWinner II ligi. To jednak nie oznacza, że tak samo będzie w starciach z ligowymi średniakami, jak Pogoń Siedlce. Ten mecz da odpowiedź, na co stać piłkarzy z Dolnego Śląska w rundzie wiosennej.

Przegrany może wiele stracić

W środku tabeli eWinner II ligi panuje duży ścisk. Jedna porażka lub zwycięstwo może wiele zmienić w układzie sił. Pogoń Siedlce wprawdzie w sobotę może awansować maksymalnie o jedną pozycję, ale porażka może kosztować zespół spadek nawet o trzy miejsca.

W trochę gorszej sytuacji są polkowiczanie. Górnik ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i trzecia porażka z rzędu może oznaczać przekroczenie czerwonej linii. To wszystko sprawia, że w sobotę możemy być świadkami bardzo zaciętego widowiska.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Pogoń Siedlce - Górnik Polkowice? Spotkanie odbędzie się w sobotę 11 marca o godzinie 14. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.