eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Hutnik Kraków - Górnik Polkowice? 

 

Dla obu drużyn to będzie jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie eWinner II ligi. Hutnik Kraków i Górnik Polkowice sąsiadują w tabeli, a dodatkowo są tuż nad strefą spadkową. Zwycięzca wykona duży krok w kierunku utrzymania. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP. 

 

W Krakowie zapowiada się świetne spotkanie w ramach 28. kolejki eWinner II ligi. Na boisku spotkają się drużyny walczące o utrzymanie. Teoretycznie to Górnikowi Polkowice powinno bardziej zależeć na zwycięstwie, ale Hutnik też doskonale wie, że komplet punktów mocno poprawi jego sytuację. Oglądaj na żywo w Pilot WP. 

 

Wiosną sieją postrach 

 

Hutnik Kraków w ostatnich tygodniach robi bardzo dużo, aby jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w eWinner II lidze. Biorąc pod uwagę tylko mecze rozegrane w 2023 roku, jest to jedna z najlepszych drużyn w tych rozgrywkach. Za zespołem z Nowej Huty jednak ciągnie się bardzo słaba jesień i do radości jeszcze daleka droga. 

 

Krakowianie wiosną zdobyli czternaście punktów w ośmiu meczach. Ostatnie cztery spotkania to aż trzy zwycięstwa i jedna porażka. Co najważniejsze, to fakt, że Hutnik ogrywał m.in. rywali, z którymi walczy o utrzymanie, a to może być cenne na koniec rozgrywek. 

 

W ostatniej kolejce piłkarze Bartłomieja Bobli sprawdzili się na tle Olimpii Elbląg, która jest w środku tabeli. Hutnik Kraków tuż przed przerwą dostał rzut karny, który wykorzystał Krzysztof Świątek. Jak się potem okazało, było to jedyne trafienie w tym spotkaniu. 

 

Górnik może pójść za ciosem 

 

Nieznacznym faworytem nadchodzącej potyczki jest Hutnik Kraków, ale Górnik Polkowice zaczyna prezentować się coraz lepiej. Punktem przełomowym był wyjazdowy remis z Lechem II Poznań (2:2), bo po nim przyszło bardzo długo wyczekiwane zwycięstwo. 

 

W 27. kolejce Górnik Polkowice pokonał na własnym stadionie Wisłę Puławy. W 51. minucie Arkadiusz Piech strzelił gola, a trzy minuty później goście zaczęli grać w osłabieniu po czerwonej kartce. To sprawiło, że zespół z Dolnego Śląska zdołał dowieźć do końca bardzo cenną wygraną. 

 

To były pierwsze trzy punkty polkowiczan w 2023 roku. Górnik jest przeciwieństwem Hutnika, bo wiosną nie odrabia strat z jesieni, a roztrwonił pokaźną zaliczkę, którą wypracował sobie w pierwszej części sezonu. To dla wielu duże zaskoczenie, bo w zespole jest wielu graczy z ekstraklasową przeszłością. 

 

Wygrany będzie bliżej celu 

 

Doświadczenie może okazać się kluczowe na finiszu sezonu, gdy walkę o utrzymanie wygra ten, który wytrzyma presję. Dla Górnika Polkowice nadchodzący mecz będzie szalenie ważny, bo ewentualne zwycięstwo pozwoli zmniejszyć stratę do wyżej notowanych przeciwników. 

 

Tak się składa, że tuż nad Górnikiem jest właśnie Hutnik Kraków, który ma cztery punkty przewagi. Piłkarze tej drużyny doskonale wiedzą, że jeżeli wygrają w sobotę, to będą już bardzo bliscy realizacji celu, jakim jest pozostanie w eWinner II lidze. 

 

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Hutnik Kraków - Górnik Polkowice? Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godzinie 16:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.