eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Lech II Poznań - Górnik Polkowice?

Lech II Poznań zaczyna się rozkręcać i za chwilę może się włączyć do walki o awans do I ligi. Zupełnie inne nastroje panują w Górniku Polkowice, który przegrywa mecz za meczem i pewnym krokiem zmierza do III ligi. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Patrząc na ostatnie wyniki obu drużyny, to faworyt tego meczu 26. kolejki eWinner II ligi jest tylko jeden. Lech II Poznań może dopisać do swojego konta kolejne punkty, o ile Górnik Polkowice nagle się nie przebudzi. Na pewno nikt tanio skóry nie sprzeda. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Zaczęli gonić czołówkę

W eWinner coraz ciekawiej robi się w środku tabeli, bo niektóre drużyny wiosną grają tak dobrze, że są coraz bliżej pierwszej szóstki, która daje możliwości walki o awans do I ligi. Jedną z drużyn, która w tym roku rzadko się myli, jest Lech II Poznań. Trener Artur Węska w ostatnich tygodniach ma niewiele powodów do narzekań.

Rezerwa "Kolejorza" wiosną przegrała tylko raz i było to na początku marca w meczu z Kotwicą Kołobrzeg (1:3). Był też jeden remis (3:3 z Polonią Warszawa) i aż cztery zwycięstwa. Obecnie Lech może pochwalić się serią dwóch zwycięstw z rzędu i czterech meczów bez porażki.

Poznaniacy w ostatnich dniach rozegrali dwa mecze. Najpierw w weekend ograli Olimpię Elbląg 1:0 po golu Filipa Wilaka, a w środę w zaległym meczu Lech rozbił Garbarnię Kraków 3:0. W tym drugim spotkaniu Lech II Poznań sięgnął po wielu piłkarzy z Ekstraklasy, a dwa gole strzelił dobrze znany Joao Amaral.

Przegrywają jak leci

Świetna forma poznańskiej drużyny to ogromne zmartwienie dla Górnika Polkowice. Ten klub w kilka tygodni z ligowego średniaka zamienił się w słabeusza. Obecnie drużyna z Dolnego Śląska jest trzecia od końca i za chwilę może być jedną z pierwszych drużyn, która spadnie do III ligi.

W szczęśliwe zakończenie wierzy coraz mniej osób. Górnik w tym roku przegrał pięć spotkań i jedno zremisował. Koszmarnej serii nie udało się przerwać nawet w zaległym meczu ze Śląskiem II Wrocław, który przed spotkaniem był ostatni w tabeli. Wrocławianie wygrali 2:1 i wrócili do walki o utrzymanie.

W Polkowicach nie brakuje dobrych piłkarzy i z dużym bagażem doświadczeń, ale w ogóle to się nie przekłada na wyniki. Wiosną drużyna miała szybko się utrzymać i ewentualnie zaatakować górną część tabeli, a za chwilę może spaść z wielkim hukiem.

Jesienią padło sześć bramek

Lech II Poznań w tabeli eWinner II ligi zajmuje dziewiąte miejsce. Wygrana w 26. kolejce może dać awans o dwie pozycje. W przypadku porażki niewiele się zmieni, bo niżej notowani rywale tracą więcej niż trzy punkty. Górnik z kolei jeszcze nie jest w tragicznej sytuacji, bo zwycięstwo może go wynieść nawet nad strefę spadkową.

W rundzie jesiennej mecz z udziałem tych drużyn był niezwykle efektowny. Kibice zobaczyli sześć bramek, a spotkanie skończyło się wynikiem 3:3. Wtedy jednak Lech i Górnik grali zupełnie inaczej.

Kiedy i gdzie oglądać Lech II Poznań - Górnik Polkowice? Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 kwietnia o godzinie 18. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.