eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Największy hit kolejki. Gdzie oglądać na żywo KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn?

Stomil Olsztyn w ostatniej kolejce się przebudził i odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. KKS 1925 Kalisz to z kolei jeden z faworytów do wygrania eWinner II ligi. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Cały czas dużo się dzieje w górnej części tabeli eWinner II ligi. Na razie nie widać wyraźnego kandydata do awansu, a chrapkę na to ma niespełna połowa drużyn. W 25. kolejce najciekawiej będzie w Kaliszu, gdzie miejscowy KKS zmierzy się ze Stomilem Olsztyn. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Wracają po przymusowej przerwie

KKS 1925 Kalisz niespełna dwa tygodnie temu został liderem eWinner II ligi. To jednak już nieaktualne. W miniony weekend drużyna Bartosza Tarachulskiego nie wyszła na boisko, bo mecz z Pogonią Siedlce został przełożony na 12 kwietnia. To sprawiło, że kaliszanie stracili pierwsze miejsce w tabeli.

Klub z Kalisza znowu ogląda plecy Kotwicy Kołobrzeg, a przy jednym meczu mniej strata wynosi trzy punkty. KKS musi zatem po tygodniowej przerwie od razu wskoczyć na wysokie obroty, bo strata punktów może sprawić, że kolejni przeciwnicy wyprzedzą ten zespół. W najgorszym scenariuszu aktualny wicelider może wylądować na szóstym miejscu.

KKS 1925 Kalisz jednak wiosną prezentuje się całkiem nieźle. W czterech tegorocznych meczach ligowych udało się zdobyć siedem punktów. Tylko Motor Lublin zdołał wygrać z tą drużyną, a Olimpia Elbląg wywalczyła remis. Kaliszanie pokonali z kolei Śląsk II Wrocław, Górnik Polkowice i GKS Jastrzębie.

W 25. kolejce KKS 1925 Kalisz zagra na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn. Przekonamy się, jak przymusowa przerwa w rozgrywkach wpłynie na formę tej drużyny.

Przebudzenie w niespodziewanym momencie

Stomil Olsztyn to rywal z wysokiej półki. Podopieczni Szymona Grabowskiego długo jednak mieli problem z wygrywaniem. Początek wiosennych zmagań to aż cztery remisy. Wynikiem 1:1 kończyły się mecze z Polonią Warszawa oraz Garbarnią Kraków, a 0:0 było w starciach z Olimpią Elbląg i Górnikiem Polkowice.

W minionej kolejce jednak nastąpił długo wyczekiwany przełom. Olsztynianie w końcu wygrali i to z rewelacją rundy wiosennej, czyli Motorem Lublin. Stomil po pierwszej połowie prowadził 1:0 po golu Huberta Krawczuna, a w 79. minucie na 2:0 trafił Igor Kośmicki. Lublinianie byli w stanie odpowiedzieć tylko golem honorowym z rzutu karnego na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem.

Nadchodzący pojedynek z KKS-em pokaże, czy był to jednorazowy przebłysk, czy może Stomil Olsztyn wreszcie wskoczył na wysokie obroty i zacznie regularnie wygrywać. Ostatnie zwycięstwo sprawiło, że ten klub obecnie zajmuje szóste miejsce, które na koniec sezonu daje prawo gry w barażach o awans.

To będzie hit kolejki

Na papierze mecz KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn jest największym hitem 25. kolejki eWinner II ligi. Wygrana gospodarzy pozwoli co najmniej zachować pozycję wicelidera. Jeżeli to goście wygrają, to na pewno wyprzedzą swojego rywala, a ich ostateczna pozycja będzie zależeć od innych wyników.

Jak było w rundzie jesiennej? Pod koniec sierpnia ubiegłego roku zobaczyliśmy tylko jednego gola. W 68. minucie trafił Nestor Gordillo i to KKS wówczas zwyciężył 1:0.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn? Mecz odbędzie się w piątek 31 kwietnia o godzinie 18. Transmisje wszystkich meczów eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.