eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Kto opanuje kryzys? Oglądaj na żywo Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg

W tabeli dzieli ich przepaść, ale łączy kiepska forma. Kotwica Kołobrzeg i Siarka Tarnobrzeg muszą jak najszybciej się obudzić, aby zrealizować cele założone na 2023 rok. Komu to się uda w najbliższą sobotę? Oglądaj na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.

Gdyby spojrzeć tylko na tabelę, to wytypowanie zdecydowanego faworyta nie stanowiłoby żadnego problemu. W teorii Kotwica Kołobrzeg powinna gładko pokonać Siarkę Tarnobrzeg, ale niedawny lider eWinner II ligi w tym roku na razie głównie zawodzi. To dodaje smaczku nadchodzącej rywalizacji, którą zobaczysz na żywo w Pilot WP.

Już nie są liderem

Kotwica Kołobrzeg przez bardzo długo utrzymywała się na szczycie eWinner II ligi. To jednak zmieniło się po 23. kolejce. Obecnie to KKS 1925 Kalisz spogląda na wszystkich z góry, choć ma tyle samo punktów, co Kotwica.

W drużynie Marcina Płuski pojawił się poważny problem. Kołobrzeżanie przestali regularnie wygrywać i rywale zaczęli odrabiać straty. W 2023 roku mistrz jesieni wygrał tylko raz i to udało się 4 marca w pojedynku z rezerwą Lecha Poznań. Poza tym były dwie porażki i jeden remis.

Kotwica przegrywała z bezpośrednimi rywalami w walce o awans, czyli Zniczem Pruszków (1:3) i Wisłą Puławy (1:2). Jeszcze większym zmartwieniem dla kibiców jest jednak ostatni rezultat. Drużyna z Kołobrzegu tylko zremisowała z Hutnikiem Kraków, który walczy o utrzymanie. To z kolei pokazuje, że w nadchodzącej kolejce nie można wykluczyć żadnego rezultatu.

Siarka już prawie na dnie

W 24. kolejce Kotwica jedzie do Tarnobrzega i tam zmierzy się z miejscową Siarką. To drużyna, która walczy o utrzymanie i na razie robi wszystko, aby ten sezon skończył się spadkiem do III ligi. Po czterech wiosennych kolejkach ten klub spadł na przedostatnie miejsce w tabeli eWinner II ligi.

Pierwsze tegoroczne starcia o punkty jeszcze nie zwiastowały tragedii. Remis z Wisłą Puławy i Hutnikiem Kraków można było traktować jako cenną zdobycz. Problem w tym, że zamiast potem być lepiej, to było jeszcze gorzej.

Ostatnie dwa mecze w wykonaniu Siarki Tarnobrzeg to dwie porażki i to dość wyraźne. Najpierw GKS Jastrzębie zwyciężył 3:1, a potem Radunia Stężyca gładko wygrała 4:0. W taki sposób trudno będzie utrzymać się w II lidze, ale jeszcze nie wszystko stracone. Może przełamanie przyjdzie w meczu z Kotwicą? Taki scenariusz mógłby napędzić zespół na kolejne mecze.

Konkurenci nie śpią

Rozgrywki eWinner II ligi zaczynają przyspieszać. To z kolei oznacza, że w każdej drużynie margines błędu jest już niewielki. Szczególnie że duży ścisk jest nie tylko na górze tabeli, ale także w środku i na samym dole. Dziś trudno wskazać, kto na koniec sezonu będzie świętować awans, a komu przyjdzie pogodzić się ze spadkiem.

Na pewno Kotwica Kołobrzeg musi się mieć na baczności, bo za chwilę może nawet wylądować poza podium. Trzeci Znicz Pruszków traci tylko jeden punkt, a czwarta Polonia Warszawa trzy.

Siarka z kolei jest w takiej sytuacji, że brak zwycięstwa może skończyć się spadkiem na ostatnie miejsce w tabeli. Z kolei wygrana może być na wagę ucieczki ze strefy spadkowej.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg? Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 marca o godzinie 14. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać na żywo w Pilot WP.