eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Faworyt nie taki oczywisty. KKS 1925 Kalisz - GKS Jastrzębie

GKS Jastrzębie ostatnio przełamał się w niezłym stylu. To zła wiadomość dla piłkarzy KKS-u Kalisz, którzy wiosną w eWinner II lidze grają w kratkę. Wszystkie mecze eWinner 2. ligi oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

KKS 1925 Kalisz to bez wątpienia jeden z głównych faworytów do awansu do Fortuna I ligi. Rozgrywki eWinner II ligi jednak nie wybaczają żadnego rozluźnienia, o czym ten zespół ostatnio się przekonuje. Jak będzie w meczu z GKS-em Jastrzębie? Tego przeciwnika nie można lekceważyć, bo stać go na niespodzianki. Będzie ciekawie, co możesz zobaczyć na żywo w Pilot WP.

Niedosyt po meczu z Motorem

Wydawało się, że KKS 1925 Kalisz powoli się rozpędza. W pierwszym tegorocznym meczu eWinner II ligi był tylko remis z Olimpią Elbląg (0:0), ale potem podopieczni Bartosza Tarachulskiego pewnie wygrali z Górnikiem Polkowice 3:1. To napawało optymizmem przed bardzo ważnym spotkaniem z Motorem Lublin.

Kaliszanie tym razem nie sprostali oczekiwaniom. KKS na własnym stadionie przegrał z Motorem 0:1. Jedyny gol padł w 38. minucie. Wynik jednak nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku. Gospodarze mieli kilka okazji, aby przynajmniej doprowadzić do wyrównania, ale w miniony weekend zawodziła skuteczność.

Było ryzyko, że przez tę stratę punktów KKS 1925 Kalisz straci drugie miejsce w tabeli, które oznacza bezpośredni awans do Fortuna I ligi. Na szczęście dla tego zespołu inne wyniki ułożyły się na tyle dobrze, że wicelider się nie zmienił.

GKS dla każdego jest groźny

Kaliszanie muszą się mieć na baczności, bo za plecami jest już bardzo ciasno i kolejne potknięcie może kosztować spadek nawet o trzy pozycje. W 23. kolejce eWinner II lidze łatwo nie będzie, bo KKS podejmie GKS Jastrzębie.

Rywal z Górnego Śląska jest nieobliczalny. Jastrzębianie wznowili ligę dwoma porażkami, ale oba mecze były na styku. GKS najpierw przegrał 0:1 z Hutnikiem Kraków, a potem 1:2 z Motorem Lublin. Można było odnieść wrażenie, że za chwilę zespół Grzegorza Kurdziela się przełamie.

Tak też się stało w trzecim tegorocznym meczu z Siarką Tarnobrzeg. W Jastrzębiu-Zdroju dużo się działo. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 49. minucie po golu Daniela Stanclika, ale rywal wyrównał trzy minuty później. GKS wrzucił wyższy bieg dopiero w ostatnim kwadransie. Bohaterem został Dariusz Kamiński, który zdobył dwie bramki i jego zespół ostatecznie wygrał 3:1.

Dla jastrzębian było to bardzo ważne zwycięstwo, bo dało odrobinę oddechu. GKS Jastrzębie wskoczył na 11. miejsce, a nad strefą spadkową ma cztery punkty przewagi.

Już raz dali się we znaki

Patrząc tylko na tabelę, można stwierdzić, że zdecydowanym faworytem tego meczu jest KKS 1925 Kalisz. Piłkarze tego klubu jednak nie mogą tak myśleć, bo skończy się jak w rundzie jesiennej. Wtedy GKS Jastrzębie sprawił wiele problemów, a bezpośrednie starcie skończyło się wynikiem 1:1.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo KKS 1925 Kalisz - GKS Jastrzębie? Mecz odbędzie się w sobotę 18 marca o godzinie 15:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.