eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Mecz o sześć punktów. Oglądaj na żywo Hutnik Kraków - Radunia Stężyca

W 22. kolejce eWinner II ligi dojdzie do starcia sąsiadów w tabeli, którzy znajdują się tuż nad strefą spadkową. Dla obu drużyn zwycięstwo jest szalenie ważne. Mecz Hutnik Kraków - Radunia Stężyca oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W eWinner II lidze połowa ligi nie może spać spokojnie i musi nerwowo zerkać za swoje plecy. Walka o utrzymanie powoli nabiera rumieńców i każdy chce jak najszybciej nałapać punktów, aby potem nie obawiać się spadku do III ligi, która w Polsce jest czwartym poziomem rozgrywkowym.

Zwycięzca zazna odrobinę spokoju

Okoliczności sprawiają, że bardzo ciekawie zapowiada się sobotni mecz Hutnik Kraków - Radunia Stężyca (początek o godzinie 14). To sąsiedzi w tabeli, którzy do tej pory zdobyli po 23 punkty. W dodatku znajdują się tuż nad strefą spadkową.

Przegrany może mocno skomplikować swoją sytuację i zaliczyć spadek o kilka pozycji. Nawet ostatnia w tabeli Garbarnia Kraków obecnie traci do Hutnika i Raduni zaledwie trzy punkty. Dlatego można spodziewać się ogromnych emocji na krakowskim stadionie.

W rundzie jesiennej w starciu tych zespołów górą była Radunia. Klub ze wsi Stężyca (województwo pomorskie) wyprowadził dwa celne ciosy tuż przed przerwą. Bartosz Zynek i Wojciech Łuczak trafili do siatki, a Hutnik odpowiedział niespełna kwadrans przed końcem za sprawą Patryka Kielisia. Gospodarze wówczas zwyciężyli 2:1.

Radunia czeka na zwycięstwo

Stężyczanie wiele by dali, aby w sobotę scenariusz był co najmniej taki sam. Radunia w tym roku jeszcze nie wygrała, a łącznie seria bez zwycięstwa trwa od trzech spotkań. Podopieczni Ostapa Markewycza w 2023 roku najpierw przegrali z rezerwą Lecha Poznań, a potem zremisowali z Wisłą Puławy, a kibice nie zobaczyli żadnej bramki.

- Z postawy i zaangażowania chłopaków jestem zadowolony. Widać było, że chcieli wygrać mecz. Graliśmy przeciwko dobrze zorganizowanej drużynie, a my jesteśmy szczególnie zadowoleni z postawy młodych zawodników. Widzimy, jak robią postępy i to cieszy, ale jeszcze nie są w optymalnej formie - mówił po remisie z Wisłą trener Markewycz.

Radunia stawia na młodzież, ale w tym zespole nie brakuje także bardziej doświadczonych zawodników, których kibice znają m.in. z PKO Ekstraklasy. Wojciech Łuczak, Jonathan Straus, czy Rafał Kosznik, to piłkarze, którzy już przez wiele lat grali na znacznie wyższym poziomie.

Optymizm w Hutniku

Zimą w Hutniku Kraków doszło do sporych przetasowań w zespole. Trener Bartłomiej Bobla miał jednak sporo czasu, aby wszystko poukładać i odpowiednio wkomponować nowych piłkarzy. Początek rundy wiosennej może napawać optymizmem.

Krakowianie zaczęli świetnie, bo od wyjazdowego zwycięstwa z GKS-em Jastrzębie, który dla  każdego nie jest łatwym przeciwnikiem. W drugiej tegorocznej kolejce było już trochę niedosytu. Podopieczni Bobli zremisowali 1:1 z Siarką Tarnobrzeg, która obecnie jest w strefie spadkowej.

Niewiele jednak brakowało, a Hutnik miałby na koncie komplet zwycięstw. Klub z Krakowa prowadził w Tarnobrzegu 1:0 aż do 93. minuty i ostatecznie wypuścił wygraną z rąk. Ciekawe, jak po takim remisie zespół zareaguje w kolejnym meczu.

Każdy wynik jest możliwy

Znając specyfikę ligi, a także widząc aktualną formę obu zespołów, trudno przewidzieć, jak potoczy się starcie Hutnik Kraków - Radunia Stężyca. Teoretycznie więcej przemawia na korzyść gospodarzy i to oni będą lekkim faworytem meczu o sześć punktów.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Hutnik Kraków - Radunia Stężyca? Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 11 marca o godzinie 14.