eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg ? 

 

Siarka Tarnobrzeg w końcu wygrała po raz pierwszy w 2023 roku. To pewnie zmotywuje zawodników, aby pójść za ciosem i wrócić do walki o utrzymanie w eWinner II lidze. Teraz rywalem będzie pogrążona w kryzysie Olimpia Elbląg. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP. 

 

Po ostatniej kolejce w eWinner II lidze zrobiło się bardzo ciekawie na dole tabeli, gdzie trwa walka o utrzymanie. Do przetasowań doszło także wśród drużyn, które walczą o pierwszą szóstkę. Kolejne duże zmiany mogą nastąpić w 28. kolejce m.in. po meczu Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg. Oglądaj na żywo w Pilot WP. 

 

Siarka jeszcze walczy 

 

Siarka Tarnobrzeg w ostatnich tygodniach pewnie zmierzała ku spadkowi do III ligi. Wydawało się, że dla tej drużyny nie ma już ratunku. Piłkarze z Podkarpacia wprawdzie zaczęli wiosnę od dwóch remisów, ale potem przegrywali mecz za meczem. 

 

Seria pięciu porażek z rzędu nie napawała optymizmem. Sytuacja robiła się coraz poważniejsza z każdą kolejką, bo rywale w walce o utrzymanie lepiej punktowali i zaczęli budować sobie bezpieczną przewagę. Siarka jednak pokazała, że jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i będzie walczyć do samego końca. 

 

W minionej kolejce na twarzach tarnobrzeskich piłkarzy w końcu zagościł uśmiech. Siarka wygrała bardzo ważny mecz z Garbarnią Kraków, która także walczy o utrzymanie. Jedyny gol padł w dziesiątej minucie, a strzelił go Ołeksandr Jacenko. Siarkowcy wrócili z zaświatów i znowu mogą wierzyć, że cudem unikną III ligi. 

 

W Elblągu seria porażek 

 

Jest dobra okazja, aby podtrzymać zwycięską serię. W sobotę do Tarnobrzegu przyjedzie Olimpia Elbląg. Aktualnie to II-ligowy średniak, ale jeszcze niedawno była to drużyna, która okupowała miejsce w pierwszej szóstce. Ostatnio jednak pojawił się duży kryzys. 

 

Elblążanie przegrali aż trzy mecze z rzędu. Koszmarna seria zaczęła się od porażki z Lechem II Poznań. Potem trzy punkty z Olimpią zdobyła Wisła Puławy, a w miniony weekend to samo zrobił walczący o utrzymanie Hutnik Kraków. 

 

Wszystkie mecze mają jeden punkt wspólny. Olimpia Elbląg za każdym razem schodziła z boiska z wynikiem 0:1. Pewnie podopiecznym Przemysława Gomułki brakuje trochę szczęścia, ale jeżeli stracą punkty z ostatnią w tabeli Siarką Tarnobrzeg, to będzie kolejny powód do niepokoju. 

 

Opuszczą ostatnie miejsce? 

 

Sytuacja w tabeli obu drużyn jest bardzo ciekawa. Siarka Tarnobrzeg ma przed sobą jeszcze daleką drogę do utrzymania, ale dzięki ostatniej wygranej strata do bezpiecznego miejsca zmalała do czterech punktów. Siarkowcy są w trudnym położeniu, ale jeszcze nie beznadziejnym. 

 

Olimpia Elbląg z kolei przez serię porażek wypadła z pierwszej szóstki. Obecnie zajmuje ósmą pozycję, a do miejsca barażowego traci dwa punkty. Ewentualna kolejna porażka jeszcze nie skończy się spadkiem, bo będący niżej Lech II Poznań traci cztery punkty. 

 

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg? Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godzinie 16:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.