eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Górnik Polkowice - Wisła Puławy?

W Górniku Polkowice ostatnio coś drgnęło, co przywróciło wiarę w uniknięcie spadku do III ligi. Optymizmem jednak powiało także w Wiśle Puławy, ale ten klub ma większe aspiracje i liczy się w walce o awans. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Czy po rundzie jesiennej ktoś powiedziałby, że Górnik Polkowice stanie się jednym z głównych kandydatów do spadku? Raczej nie, ale rzeczywistość okazała się brutalna. Wiosna to pasmo porażek i rozczarowań. Najbliższy rywal, czyli Wisła Puławy, także nie czarowała w ostatnich tygodniach, więc na boisku może być ciekawie. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Cieszy nawet jeden punkt

Górnik Polkowice wiosną miał szybko zapewnić sobie utrzymanie i ewentualnie postraszyć pierwszą szóstkę, która na koniec sezonu powalczy o awans do I ligi. Piłkarski los jednak bywa przewrotny. Czasami drużyna nagle wpada w dołek i nie potrafi się z niego wykaraskać. Taki przypadek obserwujemy w klubie z Dolnego Śląska.

Polkowiczanie na zwycięstwo czekają od 12 listopada. Górnik w tym roku rozegrał już siedem meczów i nie wygrał ani jednego. To sprawiło, że zespół będący ligowym średniakiem zaliczył błyskawiczny zjazd do strefy spadkowej i dziś jest jednym z głównych kandydatów do rozpoczęcia nowego sezonu w III lidze.

W drużynie Tomasza Grzegorczyka jednak nie brakuje znanych piłkarzy. Ostatnio to oni błysnęli i wywalczyli zaskakujący remis z Lechem II Poznań. Do siatki trafili Mateusz Piątkowski i Arkadiusz Piech, którzy sporo czasu spędzili w PKO Ekstraklasie. To jednak był dopiero drugi punkt zdobyty w tym roku, a to wciąż za mało, by myśleć o utrzymaniu.

Bardzo ważne zwycięstwo

W 27. kolejce eWinner II ligi Górnik Polkowice podejmie Wisłę Puławy. To drużyna walcząca o inne cele i będąca znacznie wyżej w tabeli, ale także mająca problemy w rundzie wiosennej. Drużyna z Lubelszczyzny przed ostatnią serią spotkań miała na koncie jedno zwycięstwo, aż trzy remisy i dwie porażki.

Kibiców szczególnie zaniepokoiły przegrane, bo nastąpiły jedna po drugiej. Wisła najpierw uległa Polonii Warszawa 0:2, a potem walczącej o utrzymanie Garbarni Kraków aż 1:4. Wpadka jednak dobrze podziałała na zespół Mariusza Pawlaka.

W miniony weekend Wisła Puławy wygrała bardzo ważny mecz z Olimpią Elbląg, którego stawką było szóste miejsce w tabeli. Jedyny gol padł w 87. minucie, a bohaterem puławian został Mateusz Kaczmarek. Na boisku momentami aż iskrzyło, czego konsekwencja były dwie czerwone kartki już w pierwszej połowie.

Nikt nie może sobie pozwolić na porażkę

Wisła Puławy wiosną może nie zawsze zachwyca, ale wciąż liczy się w walce o awans. Ostatnia wygrana dała awans na szóste miejsce, które na koniec sezonu zapewni udział w barażach. Na radość jednak za wcześnie, bo konkurencja nie śpi i porażka w 27. kolejce może kosztować spadek o dwie pozycje.

Górnik Polkowice z kolei zaczyna walczyć o życie. To aktualnie trzecia drużyna od końca. Jeszcze nie jest tragicznie, bo jedna wygrana może dać awans nad strefę spadkową, ale i tak zapowiadają się niezwykle gorące tygodnie.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Górnik Polkowice - Wisła Puławy? Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 kwietnia o godzinie 13:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.