eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków?

W 26. kolejce eWinner II ligi będziemy mieć derby Krakowa. Spotkanie Hutnika z Garbarnią jest arcyważne dla obu drużyn, bo w tym sezonie walczą o utrzymanie. Kto zdobędzie niezwykle cenne trzy punkty i na moment odetchnie z ulgą? Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W tym sezonie nie mamy derbów Krakowa z udziałem Wisły i Cracovii. Zamiast tego mamy derbową rywalizację na poziomie eWinner II ligi. Tam grają Hutnik i Garbarnia, a tak się składa, że do ich spotkania dojdzie w 26. kolejce. W tym meczu chodzi nie tylko o prestiż, ale też o wykonanie kolejnego kroku w kierunku utrzymania, bo krakowskie drużyny są tuż nad strefą spadkową. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Postawili się liderowi

Hutnik Kraków obecnie jest o jedną pozycję wyżej w ligowej tabeli. Runda wiosenna w wykonaniu tej drużyny jest całkiem niezła, bo choć zdarzają się porażki, to jest ich niewiele. W tym roku klub z Nowej Huty tylko dwa razy zszedł z boiska pokonany.

Tak się składa, że jedna z tych porażek miała miejsce w ostatniej kolejce. Nikt jednak z tego powodu nie dramatyzuje, bo Hutnik przegrał z Polonią Warszawa, która dzięki temu została nowym liderem eWinner II ligi. Krakowianie postawili się o wiele silniejszemu rywali i przegrali tylko 0:1.

Ten wynik to kolejny dowód na to, że Hutnik Kraków jest dobrze przygotowany do walki o utrzymanie. Wcześniej udało się wygrać z GKS-em Jastrzębie i Zagłębiem II Lubin (w obu meczach było 1:0) oraz zremisować z Siarką Tarnobrzeg (1:1) i Kotwicą Kołobrzeg (0:0). Zdobytych punktów jednak ciągle jest za mało, aby wypracować bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

Męczący tydzień

Garbarnia Kraków na pewno zrobi wszystko, aby lokalny rywal nie poprawił swojej sytuacji jej kosztem. Nadchodzące derby są szalenie ważne dla obu drużyn, bo sąsiadują ze sobą w tabeli i wygrany wykona duży krok w kierunku utrzymania.

Patrząc tylko na wyniki w 2023 roku, to Garbarnia zdobyła mniej punktów, bo łącznie siedem. Do tej pory zespół Macieja Musiała wygrał z Wisłą Puławy (4:1) oraz Śląskiem II Wrocław (3:2) i zremisował ze Stomilem Olsztyn. Wiosenny bilans uzupełniają trzy ligowe porażki.

Problemem Garbarni może być zmęczenie, bo ta drużyna w środku tygodnia odrabiała zaległości. Wyjazdowy mecz z Lechem II Poznań skończył się porażką 0:3, ale trzeba mieć na uwadze, że "Kolejorz" wystawił wielu zawodników, którzy na co dzień grają w PKO Ekstraklasie

Remis nikogo nie zadowoli

Przed derbami Krakowa sytuacja w tabeli jest bardzo klarowna, bo zwycięzca na pewno będzie wyżej i nad strefą spadkową. Obecnie Hutnik jest trzynasty, a Garbarnia czternasta i najbliższych rywali dzieli jeden punkt. Ważniejsze jednak jest to, co dzieje się jeszcze niżej, bo drużyny znajdujące się na miejscach spadkowych są tuż za plecami. Może dojść do sytuacji, że Hutnik zremisuje z Garbarnią i obie krakowskie drużyny znajdą się pod kreską.

Wprawdzie nie są to derby Wisła - Cracovia, ale wielkich emocji na pewno nie zabraknie. Wystarczy przypomnieć jesienne starcie Hutnika z Garbarnią, które zakończyło się wygraną tych drugich 4:2.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków? Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 kwietnia o godzinie 13:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.