eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Okazja, by wrócić na zwycięskie tory. Gdzie oglądać na żywo Górnik Polkowice - Znicz Pruszków?

Znicz Pruszków już nie może pochwalić się kompletem zwycięstw. Ten klub jednak będzie chciał jak najszybciej zacząć zwycięską serię. Okazja jest ku temu dobra, bo rywalem będzie Górnik Polkowice, który w tym roku jeszcze nie wygrał. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W 25. kolejce eWinner II ligi dojdzie do starcia zespołów, które w tym sezonie mają odmienne cele. Znicz Pruszków walczy o awans i wiosną potwierdza, że jest w stanie nawet wygrać rozgrywki. Z kolei Górnik Polkowice regularnie spada w tabeli i obecnie jest już nad strefą spadkową. Oglądaj ten mecz w Pilot WP.

Koniec imponującej serii

Znicz Pruszków na początku rundy wiosennej jest jedną z najlepszych drużyn w eWinner II lidze. Tylko nieliczni mogli się pochwalić kompletem punktów, a podwarszawski klub miał taki dorobek po czterech tegorocznych kolejkach.

Pruszkowianie mieli wymagający terminarz, ale radzili sobie rewelacyjnie. Znicz pokonał kolejno Kotwicę Kołobrzeg (3:1), Zagłębie II Lubin (5:1), Polonię Warszawa (1:0) oraz Garbarnię Kraków (3:2). Wydawało się, że w takiej formie podopieczni Mariusza Misiury za chwilę zameldują się na szczycie rozgrywek.

Znakomita seria jednak została przerwa w ostatniej kolejce. Pogromcą okazała się Olimpia Elbląg, która także liczy się w walce o awans do I ligi. Znicz stracił gola w 32. minucie i już nie był w stanie odpowiedzieć, przez co przegrał ważne spotkanie 0:1.

Idealny rywal na początek nowej serii

W Pruszkowie na razie nie ma powodów do paniki, bo była to pierwsza strata punktów w 2023 roku. W takich momentach jednak zawsze zagadką jest, jak zareaguje zespół. Dobrze się jednak składa, że przed Zniczem mecz z rywalem, który wiosną jest całkowicie bez formy.

Znicz Pruszków zagra na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. To z kolei jedna z najsłabszych drużyn w tym roku. Drużyna Tomasza Grzegorczyka w tegorocznym meczach o stawkę zdobyła zaledwie jeden punkt. Co jednak ciekawe, udało się go wywalczyć w starciu z walczącym o awans Stomilem Olsztyn.

Wcześniej jednak polkowiczanie przegrywali z Pogonią Siedlce (2:3), KKS-em 1925 Kalisz (1:3) oraz Motorem Lublin (1:3). To wszystko sprawiło, że Górnik Polkowice zaliczył spadek w tabeli i obecnie zajmuje 14. miejsce, czyli tuż nad strefą spadkową.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że drużyna z Dolnego Śląska ma o jeden mecz mniej na koncie. W miniony weekend spotkanie ze Śląskiem II Wrocław przełożono na 5 kwietnia.

Każdy ma o co grać

Znicz Pruszków i Górnik Polkowice mają odmienne cele na ten sezon, ale plan na sobotę mają taki sam, czyli odnieść zwycięstwo. Znicz przy korzystnych wynikach w innych meczach może awansować nawet na drugie miejsce. Z kolei Górnik dzięki trzem punktom może awansować tylko o jedną pozycję, ale też złapie kontakt z wyżej notowanymi drużynami.

W rundzie jesiennej niespodzianki nie było. Wtedy to Znicz Pruszków pewnie wygrał na własnym stadionie 2:0 po golach Patryka Czarnowskiego oraz Macieja Firleja.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Górnik Polkowice - Znicz Pruszków? Mecz odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godzinie 13. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.