eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Okazja na więcej spokoju. Gdzie oglądać na żywo Lech II Poznań - Garbarnia Kraków?

Jedni znajdują się tuż nad strefą spadkową, a drudzy okupują miejsce w samym środku tabeli. Ten mecz jednak nie ma zdecydowanego faworyta. Spotkanie Lech II Poznań - Garbarnia Kraków oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W środę 5 kwietnia w eWinner II lidze odbędą się dwa zaległe mecze z 24. kolejki. W jednym z nich Lech II Poznań podejmie Garbarnię Kraków. Dla obu drużyn ten mecz ma bardzo duże znaczenie w kontekście kolejnych ligowych pojedynków. Wygrany znacznie poprawi swoją sytuację. Kto będzie górą? Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Lech błyszczy wiosną

Lech II Poznań jest na bardzo dobrej drodze, aby dość szybko zapewnić sobie utrzymanie w eWinner II lidze. Przy odrobinie szczęścia sezon może się nawet tak ułożyć, że druga drużyna "Kolejorza" włączy się do walki o awans. Na razie jednak priorytetem jest wypracowanie jak największej przewagi nad strefą spadkową.

Wiosna jest bardzo dobra w wykonaniu drużyny, którą prowadzi Artur Węska. Połączenie młodości z doświadczeniem w tym zespole przynosi efekty. W 2023 roku Lech tylko raz został pokonany i było to na początku marca w starciu z walczącą o awans Kotwicą Kołobrzeg.

W pozostałych czterech meczach poznaniacy zdobyli aż dziesięć punktów. W miniony weekend zawodnicy Lecha II Poznań odnieśli bardzo ważne zwycięstwo z Olimpią Elbląg, która walczy o awans. Jedyny gol padł już w pierwszej minucie i strzelił gol Filip Wilak. Wcześniej "Kolejorz" wygrał z Radunią Stężyca (1:0) i Zagłębiem II Lubin (2:1) oraz zremisował z Polonią Warszawa (3:3).

Garbarnia się nie poddaje

W zaległym meczu 24. kolejki eWinner II ligi przeciwnikiem będzie Garbarnia Kraków. Ten zespół na razie lawiruje nad przepaścią i już znajdował się w strefie spadkowej. Ostatnio jednak powiało optymizmem, bo udało się wyskoczyć nad czerwoną kreskę.

Krakowianie pokazali moc w domowym meczu z Wisłą Puławy. Już po pierwszej połowie zawodnicy trenera Macieja Musiała prowadzili 3:0. Wynik otworzył Bartłomiej Mruk, drugiego gola strzelił Konrad Handzlik, a trzeciego Tomasz Tymosiak. Goście w 88. minucie strzelili jedną bramkę, ale potem na 4:1 trafił Mark Assinor.

Garbarnia dzięki temu w tym roku zdobyła siedem punktów. Wcześniej udało się ograć Śląsk II Wrocław (3:2) i zremisować ze Stomilem Olsztyn (1:1). Tegoroczny bilans uzupełniają porażki ze Zniczem Pruszków (2:3) i Pogonią Siedlce (0:3).

Mają o co grać

Obecnie w znacznie lepszej sytuacji jest Lech II Poznań, który nad Garbarnią Kraków ma siedem punktów przewagi. Porażka sprawi, że dystans znacznie maleje, a ciekawie zrobi się, gdy "Kolejorz" zwycięży. Wprawdzie w tabeli jeszcze nie awansuje, ale do szóstego miejsca będzie już tracić tylko pięć punktów, a to przecież pozycja, która na koniec daje prawo gry w barażach o awans.

Garbarnia jeszcze bardziej potrzebuje punktów. Będące najwyżej w strefie spadkowej Zagłębie II Lubin ma tyle samo punktów. Zwycięstwo sprawi, że krakowianie awansują o jedną pozycję i uciekną strefie spadkowej na trzy punkty.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Lech II Poznań - Garbarnia Kraków? Spotkanie odbędzie się w środę 5 kwietnia o godzinie 13:00. Transmisja online w Pilot WP.