eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Mecz o przetrwanie. Oglądaj na żywo Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin

Dla obu drużyn jest to mecz, którego przegrać nie można, bo to może się zemścić na koniec sezonu eWinner II ligi. Wiosną to Hutnik Kraków zdobył więcej punktów, ale Zagłębie II Lubin z pewnością tanio skóry nie sprzeda. Oglądaj na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.

Zaczyna się robić gorąco na dole tabeli w eWinner II lidze i powoli wyłania się grupa zespołów, które bardzo długo będą musiały walczyć o utrzymanie. Na pewno w tym gronie jest Zagłębie II Lubin i Hutnik Kraków, a tak się składa, że 25 marca te zespoły zmierzą się ze sobą na boisku. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Hutnik punktuje, ale to za mało

Wiosna bardzo dobrze zaczęła się dla Hutnika Kraków. Ten zespół sprawił niespodziankę, ogrywając na wyjeździe GKS Jastrzębie 1:0. Wydawało się, że to napędzi zespół i kolejne zwycięstwa przyjdą bardzo szybko. Nagle jednak coś się zacięło, przez co krakowianie lawirują nad strefą spadkową.

Drużyna Bartłomieja Bobli w ostatnich trzech kolejkach zdobyła zaledwie dwa punkty. Remis z Siarką Tarnobrzeg (1:1) był sporym ciosem, bo był to rywal, z którym Hutnik walczy o byt w eWinner II lidze. Drugi podział punktów dał już więcej radości, bo krakowianie sprawili sensację, remisując z Kotwicą Kołobrzeg, która przed tym spotkaniem była liderem rozgrywek.

Po drodze była jeszcze porażka z Radunią Stężyca (1:3). Pięć punktów w czterech meczach to nie jest bardzo zły dorobek, ale dla drużyny walczącej o utrzymanie to jednak wciąż za mało. Dlatego tak duże znaczenie dla losów Hutnika ma mecz 24. kolejki.

W Lubinie coś drgnęło?

Zagłębie II Lubin koszmarnie wznowiło rozgrywki po przerwie zimowej. Zaplecze klubu z PKO Ekstraklasy przegrało trzy mecze z rzędu. Wprawdzie przegrana z walczącym o awans Zniczem Pruszków wstydu nie przynosiła, to już zero punktów w pojedynkach z rezerwami Lecha Poznań i Śląska Wrocław to straty, które mogą mieć opłakane konsekwencje.

Możliwe jednak, że w zespole Jarosława Krzyżanowskiego za chwilę wszystko zacznie się układać po myśli piłkarzy. Lubinianie rozegrali bardzo dobry mecz z wyżej notowaną Wisłą Puławy. Rywal aż trzykrotnie wychodził na prowadzenie, ale Zagłębie za każdym razem doprowadzało do remisu. Ostatecznie skończyło się wynikiem 3:3, a dla drużyny z Lubina dwa gole strzelił Cheikhou Dieng oraz jednego Kacper Terlecki.

To, co może podobać się kibicom, to fakt, że w meczach Zagłębia II Lubin pada bardzo dużo bramek. W czterech wiosennych spotkaniach tego zespołu były łącznie 22 bramki.

Mecz o dużym znaczeniu

Na ten moment w lepszej sytuacji jest Hutnik Kraków, który jest tuż nad strefą spadkową. Trzy punkty sprawią, że ta drużyna nadal będzie nad kreską, a w dodatku może zmniejszyć stratę do wyżej notowanych rywali. Z kolei Zagłębie II Lubin jest trzecie od końca i ewentualna wygrana może dać awans na bezpieczną pozycję.

Co ciekawe, jesienią górą było Zagłębie. Wtedy padło aż sześć bramek, a lubinianie ostatecznie zwyciężyli 4:2. Wtedy bardzo dobre zawody rozegrali Rafał Adamski i Szymon Kobusiński, którzy dla lubinian zdobyli po dwa gole.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin? Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 marca o godzinie 15:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.