eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Mecz o dużą stawkę. Oglądaj na żywo Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków

Znicz Pruszków to aktualnie jedna z najlepiej grających drużyn w eWinner II lidze. Czy walcząca o utrzymanie Garbarnia Kraków będzie kolejną ofiarą tego zespołu? Wszystkie mecze eWinner 2. ligi oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Znicz Pruszków może być największym wygranym rundy wiosennej w eWinner II lidze. Na razie jednak za wcześnie na hurraoptymizm. Trzecia drużyna rozgrywek musi skupić się na tym, aby pokonać znacznie niżej notowaną Garbarnię Kraków. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Nikt nie potrafi zgasić Znicza

Trener Mariusz Misiura zimą wykonał bardzo dobrą pracę ze swoim zespołem i teraz zbiera tego owoce. Znicz Pruszków na początku rundy jesiennej imponuje formą i jak tak dalej pójdzie, to za chwilę wyrośnie na jednego z głównych kandydatów do awansu do Fortuna I ligi.

Znicz w tym roku ma na koncie komplet zwycięstw. Jeszcze większe wrażenie robi fakt, że dwie z trzech wygranych udało się odnieść nad rywalami, którzy mają chrapkę na awans. Najpierw było aż 3:1 z pierwszą w tabeli Kotwicą Kołobrzeg, a w ostatniej kolejce pruszkowianie ograli w derbach Polonię Warszawa 1:0. Bohaterem meczu był Shuma Nagamatsu, który zwycięskiego gola strzelił w 32. minucie.

Jeżeli do tego dodamy jeszcze zwycięstwo 5:1 nad Zagłębiem II Lubin, to wyłania nam się obraz drużyny, której nikt nie potrafi zatrzymać. To wszystko sprawiło, że Znicz za chwilę może nawet zostać liderem eWinner II ligi, bo do pierwszej Kotwicy traci już tylko trzy punkty.

Walczą o II-ligowy byt

Garbarnia Kraków o awansie może tylko pomarzyć, bo ten klub w tej chwili skupia się na tym, aby uniknąć spadku do III ligi. Początek rundy wiosennej nie napawał optymizmem, a to za sprawą porażki 0:3 z Pogonią Siedlce. Podopieczni Macieja Musiała jednak dobrze zareagowali na przegraną.

Potem był remis z mocnym Stomilem Olsztyn (1:1), a miniony weekend krakowianie w końcu doczekali się zwycięstwa. W dodatku z rywalem, z którym walczą o utrzymanie, bo Garbarnia pokonała Śląsk II Wrocław 3:2 i to w dramatycznych okolicznościach.

Rezerwa klubu z PKO Ekstraklasy prowadziła już 2:0, ale jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił Patryk Mularczyk. W drugiej połowie wszystko się zmieniło, bo najpierw Jakub Karbownik doprowadził do remisu, a potem Bartłomiej Wnuk dał bardzo cenne zwycięstwo.

Stawką niezwykle cenne trzy punkty

Garbarnia Kraków dzięki ostatniej wygranej wyskoczyła ze strefy spadkowej. Na odrobinę spokoju jednak jeszcze za wcześnie, bo będący pod kreską Hutnik Kraków ma tyle samo punktów.

Jesienią w bezpośrednim starciu to Znicz był górą i wówczas wygrał na własnym stadionie 2:1. Teraz najbliższym rywalom przyświeca ten sam cel, czyli wygrać, aby poprawić swoją sytuację w tabeli. Jedni chcą uciec od strefy spadkowej, a drudzy chcą zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc, które na koniec da bezpośredni awans.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków? Mecz odbędzie się w sobotę 18 marca o godzinie 15:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać w Pilot WP.