eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Mecz o pierwsze zwycięstwo. Oglądaj na żywo GKS Jastrzębie - Siarka Tarnobrzeg

W 22. kolejce eWinner II ligi zobaczymy pojedynek drużyn, które w tym roku jeszcze nie wygrały meczu. Czy komuś uda się przełamać niekorzystną serię? GKS Jastrzębie - Siarka Tarnobrzeg oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W Jastrzębiu-Zdroju czeka nas kolejny mecz, który może mieć duże znaczenie w kontekście walki o utrzymanie. Miejscowy GKS podejmie Siarkę Tarnobrzeg. Obie drużyny potrzebują zwycięstwa, aby poprawić swoją sytuację w tabeli przed kolejnymi pojedynkami. Czy któraś z drużyn wygra po raz pierwszy w 2023 roku? Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Postraszyli kandydata do awansu

GKS Jastrzębie niezbyt dobrze rozpoczął rundę wiosenną. W pierwszej tegorocznej kolejce eWinner II ligi klub z Górnego Śląska przegrał na własnym stadionie 0:1 z Hutnikiem Kraków. Porażka jednak nie podłamała drużyny Grzegorza Kurdziela, choć w kolejnym spotkaniu także nie udało się zdobyć chociażby jednego punktu.

Jastrzębianie pokazali się jednak z bardzo dobrej strony w starciu z Motorem Lublin, który walczy o awans do Fortuna I ligi. GKS pokazał wielki charakter, bo po pierwszej połowie było 1:1. Ostatecznie Motor wygrał 2:1, ale trener Kurdziel i tak był dumny z postawy zespołu.

Szkoleniowiec po meczu przyznał, że tuż przed meczem wypadło mu kilku zawodników z powodu choroby. Miał także pretensje do sędziego, że ten nie podyktował rzutu karnego za zagranie ręką. W Lublinie goście pokazali, że jeżeli się nie podłamią, to lada moment zaczną punktować.

Siarka też jeszcze nie wygrała

Punktem przełomowym może być sobotnie starcie z Siarką Tarnobrzeg. To zespół, który znajduje się w strefie spadkowej. Najbliższy rywal GKS-u w dodatku także w tym roku jeszcze nie cieszył się zwycięstwa.

Siarka jednak może nie wygrała w 2023 roku, ale także nie przegrała. Tarnobrzeżanie zaczęli od bezbramkowego remisu z Wisłą Puławy. Potem był remis 1:1 z Hutnikiem Kraków, choć w dość szczęśliwych okolicznościach. Krzysztof Zawiślak dał swojej drużynie jeden punkt, strzelając gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Zespół Łukasza Becelli musi jednak zacząć wygrywać, bo remisy to za mało, aby nie martwić się o utrzymanie w eWinner II lidze. Na szczęście rywale także spisują się w kratkę, a to sprawia, że w tej chwili Siarka Tarnobrzeg do bezpiecznej strefy traci zaledwie jeden punkt.

Zwycięzca bierze wszystko

Sobotni mecz dla obu drużyn będzie przede wszystkim okazją na odniesienie pierwszego zwycięstwa w tym roku. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że kto wygra, ten będzie wyżej w tabeli. GKS Jastrzębie obecnie ma dwa punkty przewagi nad Siarką Tarnobrzeg.

Oby tylko nie powtórzył się scenariusz z rundy jesiennej. Wtedy kibice nie zobaczyli żadnej bramki. Od tamtego spotkania minęło jednak wiele czasu, więc pozostaje mieć nadzieję, że tym razem będzie więcej emocji.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo GKS Jastrzębie - Siarka Tarnobrzeg? Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 11 marca o godzinie 14.