eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg?

W 27. kolejce eWinner II ligi zobaczymy starcie drużyn, które zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli. Mecz Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg może mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o utrzymanie. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Do zakończenia sezonu w eWinner II lidze zostało już tylko osiem kolejek. Niebawem poznamy pierwszych spadkowiczów, a w tej chwili w bardzo trudnej sytuacji są Siarka Tarnobrzeg i Garbarnia Kraków. Tak się składa, że w 27. kolejce dojdzie do bezpośredniego starcia kandydatów do spadku. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Niepokojąca seria

Garbarnia Kraków w tym roku miewała przebłyski, ale dobrych meczów jak na razie było za mało. Kiepskie wyniki sprawiły, że zasłużony klub jest już nad przepaścią i na koniec sezonu może wrócić do III ligi. Wszystko jednak jeszcze może się zmienić, choć ostatnio powodów do optymizmu było niewiele.

Kwiecień zaczął się rewelacyjnie dla krakowskiego klubu. Garbarnia sprawiła dużą niespodziankę i wysoko ograła wyżej notowaną Wisłę Puławy 4:1. Wydawało się, że po takim meczu drużyna zacznie regularnie punktować. W rzeczywistości jednak tak dobrze nie było.

W ostatnich dwóch kolejkach Garbarnia Kraków nie zdobyła nawet jednego punktu. Najpierw była wysoka porażka z Lechem II Poznań 0:3, choć to można było tłumaczyć faktem, że "Kolejorz" wystawił wielu graczy z Ekstraklasy. Kilka dni później jednak przyszła porażka w derbach z Hutnikiem Kraków (0:1).

Musieli zmienić trenera

Przed Garbarnią bardzo ważny mecz, którego nie może przegrać. W 27. kolejce podejmie Siarkę Tarnobrzeg, czyli aktualnie najsłabszą drużynę w eWinner II lidze. Klub z Podkarpacia w tym roku zdobył tylko dwa punkty, ale to było na przełomie lutego i marca.

Potem było już tylko gorzej. Siarka Tarnobrzeg obecnie ma niechlubną serię pięciu porażek z rzędu. W ostatnim meczu Polonia Warszawa pewnie wygrała z czerwoną latarnią eWinner II ligi 3:1. Kolejna przegrana utwierdziła działaczy w przekonaniu, że trzeba szybko coś zmienić, aby jeszcze powalczyć o utrzymanie.

Pracę stracił dotychczasowy trener Łukasz Becella. To on przejął zespół pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Jeszcze nie wiadomo, kto podejmie się misji ratowania II ligi w Tarnobrzegu. Na razie tymczasowym trenerem został Dariusz Dul i możliwe, że to on poprowadzi Siarkę w meczu o życie z Garbarnią.

Mecz o życie

Garbarnia Kraków zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale jeszcze nie jest skazana na spadek. Na dole jest taki ścisk, że wygrana w najbliższym meczu może dać awans na miejsce nad strefą spadkową. Do czternastego Śląska II Wrocław strata wynosi tylko jeden punkt.

W gorszej sytuacji jest Siarka Tarnobrzeg, która ma na koncie 22 punkty. Do wspomnianego Śląska strata to już pięć punktów. Nawet ewentualne zwycięstwo w meczu z Garbarnią nie pozwoli opuścić ostatniego miejsca w eWinner II lidze.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg? Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 kwietnia o godzinie 15:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.