eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo GKS Jastrzębie - Kotwica Kołobrzeg?

Kotwica Kołobrzeg walczy o awans, a GKS Jastrzębie bije się o utrzymanie. Ten mecz jednak nie ma wyraźnego faworyta, bo jedni są w kryzysie, a drudzy nerwowo spoglądają na strefę spadkową. GKS Jastrzębie - Kotwica Kołobrzeg oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W 26. kolejce eWinner II ligi dojdzie do spotkania GKS-u Jastrzębie z Kotwicą Kołobrzeg. Tych rywali w tabeli dzieli wiele miejsc, ale łączy tegoroczna forma. Jedni i drudzy mają problem z ustabilizowaniem dyspozycji, przez co jak na razie grają w kratkę. A to sprawia, że oba zespoły bardzo potrzebują zwycięstwa. Mecz zobaczysz na żywo w Pilot WP.

Cały czas walczą o utrzymanie

GKS Jastrzębie krąży w okolicy środka tabeli, ale w tym klubie jeszcze nie ma mowy o spokojnej wiośnie w eWinner II lidze. Przeciwnicy z niższych pozycji także punktują, przez co przewaga nad strefą spadkową jeszcze nie jest na tyle duża, aby można było powiedzieć, że udało się odgonić widmo spadku.

Klub z Górnego Śląska kiepsko wszedł w rundę wiosenną, którą zaczął od dwóch porażek (0:1 z Hutnikiem Kraków i 1:2 z Motorem Lublin). Potem jednak było już lepiej, bo w kolejnych trzech meczach udało się zdobyć sześć punktów. Jastrzębianie wygrali dwa bardzo ważne spotkania z Siarką Tarnobrzeg (2:1) oraz Radunią Stężyca (4:0).

W miniony weekend GKS Jastrzębie grał na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Fani liczyli na komplet punktów, bo to rywal, który także walczy o utrzymanie. Zaczęło się obiecująco, gdy tuż przed przerwą gola strzelił Dariusz Kamiński. Piłkarze z Jastrzębia-Zdroju jednak nie utrzymali wyniku i ostatecznie tylko zremisowali 1:1.

Notują za dużo wpadek

W Kołobrzegu przed zespołem postawiony jest inny cel. Kotwica w tym sezonie walczy o awans i długo była jednym z głównych kandydatów do gry w I lidze. Problem w tym, że wiosna w wykonaniu tego zespołu jest poniżej oczekiwań i za chwilę kwestia awansu może się mocno skomplikować.

Kotwica Kołobrzeg tak samo jak GKS Jastrzębie w tym roku zdobyła tylko siedem punktów. Już pojawiają się informacje, że posada trenera Marcina Płuski wisi na włosku. Plotki przybrały na sile po ostatnim meczu, w którym niedawny lider eWinner II ligi przegrał na własnym stadionie z Radunią Stężyca 1:2.

Wcześniej były wpadki z Wisłą Puławy (1:2), Zniczem Pruszków (1:3) oraz Hutnikiem Kraków (0:0). Kotwica w tym roku wygrała jedynie z Siarką Tarnobrzeg (2:1) i Lechem II Poznań (3:1). Kibice zastanawiają się, czy piłkarze są źle przygotowani do ligi lub nie potrafią sobie poradzić z presją.

Każdy potrzebuje wygranej

Czwartkowi rywale pilnie potrzebują trzech punktów, aby nie skomplikować swojej sytuacji przed kolejnymi meczami. Kotwica Kołobrzeg obecnie jest wiceliderem eWinner II ligi, ale porażka może sprawić, że ten zespół spadnie nawet na czwarte miejsce. Z kolei GKS Jastrzębie po wygranej może awansować z jedenastego na dziewiąte miejsce, ale głównym celem jest powiększenie przewagi nad strefą spadkową.

W rundzie jesiennej bezpośrednie starcie tych rywali nie przyniosło wielkich emocji. Wtedy Kotwica Kołobrzeg wygrała na własnym stadionie 1:0, a jedynego gola strzelił w 69. minucie Jakub Bojas.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo GKS Jastrzębie - Kotwica Kołobrzeg? Spotkanie odbędzie się w czwartek 6 kwietnia o godzinie 16:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.