eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Garbarnia Kraków - Wisła Puławy?

Garbarnia Kraków walczy o życie, a Wisła Puławy może znowu włączyć się do walki o awans. Te zespoły jednak bardzo podobnie punktują w rundzie wiosennej eWinner II ligi. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Wiosną w eWinner II lidze regularnie padają zaskakujące rezultaty. To jednak ma swoje plus, bo dzięki temu każdy o coś gra i każde spotkanie ma duże znaczenie dla układu tabeli. Nie inaczej jest w przypadku starcia Garbarni Kraków z Wisłą Puławy. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Lawirują nad przepaścią

Garbarnia Kraków w każdym meczu walczy o życie. Na razie ten zespół znajduje się w strefie spadkowej, ale wystarczy jeden mecz, aby sytuacja odrobinę się poprawiła. Każda kolejna wpadka z kolei mocno komplikuje zadanie, jakim jest utrzymanie się w eWinner II lidze.

Krakowianie w tym roku tylko raz cieszyli się z wygranej. Trzy punkty udało się zdobyć w meczu ze Śląskiem II Wrocław. Dodatkowo raz udało się zremisować, a było to w spotkaniu ze Stomilem Olsztyn (1:1). To jednak zdecydowanie za mało, aby nie martwić się o spadek do III ligi.

Podopieczni Macieja Musiała w swoim ostatnim meczu ligowym przegrali ze Zniczem Pruszków (2:3). Porażka wstydu nie przynosi, bo rywal to przecież jedna z najlepszych drużyn w lidze. W miniony weekend Garbarnia miała przerwę, bo mecz z Lechem II Poznań przełożono na 5 kwietnia.

Drużyna z Krakowa jednak podtrzymała formę, rozgrywając sparing z I-ligowym Zagłębiem Sosnowiec. Zwycięstwa nie było, aby porażka 0:1 z przeciwnikiem z wyższej ligi może napawać odrobiną optymizmu przed starciem z Wisłą Puławy.

Przypomnieli sobie gorycz porażki

Wisła Puławy po czterech tegorocznych kolejkach eWinner II ligi mogła pochwalić się tym, że jest niepokonana. Dorobek punktowy jednak aż tak nie imponował. Ten zespół zremisował trzy mecze (0:0 z Siarką Tarnobrzeg i Radunią Stężyca oraz 3:3 z Zagłębiem II Lubin), a tylko raz zgarnął komplet punktów (2:1 z Kotwicą Kołobrzeg).

Każda seria kiedyś się kończy i ten moment nastąpił w ostatniej serii spotkań. Wisła podejmowała Polonię Warszawa i tym razem nawet nie zremisowała. "Czarne Koszule" na obcym terenie pewnie zwyciężyły 2:0.

Puławianie przez to wypadli ze strefy barażowej, która na koniec sezonu daje prawo walki o awans do I ligi. Na razie jednak nie ma powodów do paniki, a ewentualne zwycięstwo nad Garbarnią przywróci optymizm.

Kto poprawi swoją sytuację?

Garbarnia Kraków potrzebuje trzech punktów, aby zachować kontakt z rywalami, będącymi nad strefą spadkową. Obecnie do Górnika Polkowice strata wynosi dwa punkty, a do następnego Hutnika Kraków aż cztery. A co w Puławach? Wisła walczy o baraże i do szóstego Stomil Olsztyn musi odrobić dwupunktową stratę. W dodatku za plecami czai się bardzo groźny Motor Lublin.

Dużo się działo w jesiennym meczu Garbarni i Wisły. W sierpniu ubiegłego roku w Puławach było 3:2 dla gospodarzy. Zwycięska bramka padła w 85. minucie, a jej autorem był Robert Majewski.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Wisła Puławy - Garbarnia Kraków? Mecz odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godzinie 15:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać w Pilot WP.