eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Potrzebują punktów jak tlenu. Gdzie oglądać na żywo Śląsk II Wrocław - Górnik Polkowice?

Bezpośrednie pojedynki drużyn walczących o utrzymanie są nieprzewidywalne. Szczególnie w przypadku, gdy walczą ze sobą zespoły, które regularnie przegrywają. Czy ktoś się przełamie w meczu Śląsk II Wrocław - Górnik Polkowice? Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W środę 5 kwietnia odbędą się dwa zaległe mecze eWinner II ligi w ramach 24. kolejki. Jedno z nich to spotkanie Śląsk II Wrocław - Górnik Polkowice. Wydarzenia na Dolnym Śląsku będą uważnie śledzić wszystkie kluby, które są zaangażowanie w walkę o utrzymanie. Kto wygra mecz o życie? Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Przegrywają niemal wszystko

W tym roku nie ma gorszej drużyny w eWinner II lidze niż Górnik Polkowice. Słynny klub jeszcze nie jest w tragicznej sytuacji, ale już potrzebuje punktów jak tlenu. Każda kolejna porażka coraz szybciej przybliża podopiecznych Tomasza Grzegorczyka do spadku. Możliwe jednak, że w środę 5 kwietnia nastąpi przełom.

Górnik w 2023 roku zdobył zaledwie jeden punkt. Zaskakiwać może fakt, że udało się go wywalczyć w starciu ze Stomilem Olsztyn, czyli jednym z kandydatów do awansu. To pokazuje, że polkowiczan stać na znacznie więcej niż przeważnie pokazują.

Klub z Polkowic w ostatniej kolejce przegrał ze Zniczem Pruszków, ale tylko jedną bramką. Rywal zdobył dwa gole tuż przed przerwą, ale Górnik złapał kontakt dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, gdy Dmytro Juchymowycz strzelił gola samobójczego. Drużyna z Dolnego Śląska jednak nie odmieniła losów spotkania i przegrała 1:2. To była czwarta porażka w tym roku.

Optymizmu niewiele więcej

Przed Górnikiem Polkowice mecz z kategorii: "jak nie z tym rywalem, to z nikim". Przeciwnikiem będzie Śląsk II Wrocław, czyli drużyna, która od pewnego czasu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli eWinner II ligi. Rezerwa ekstraklasowego klubu jednak także walczy o życie i ostrzy sobie zęby na zdobycz punktową w najbliższą środę.

Śląsk także ma na koncie cztery porażki. Różnica jednak jest taka, że wrocławianie wygrali swój pierwszy tegoroczny mecz z Zagłębiem II Lubin (4:3). Potem jednak było już tylko gorzej, choć często brakowało odrobiny szczęścia.

Drużyna z Wrocławia przegrała kolejno z Polonią Warszawa (1:2), Garbarnią Kraków (2:3) i Olimpią Elbląg (1:2). W ostatniej kolejce porażka była już wyraźniejsza, bo Motor Lublin bez większych problemów wygrał 3:0.

Mecz o życie

Śląsk II Wrocław pilnie potrzebuje trzech punktów. Gdyby udało się je zdobyć, to uda się zmniejszyć stratę do bezpiecznej strefy do dwóch punktów. Bez tego za chwilę może okazać się, że już nie uda się uratować utrzymania w II lidze. A Górnik Polkowice? Sytuacja tego klubu jest odrobinę lepsza, bo zajmuje 16. miejsce w tabeli i w przypadku wygranej wyskoczy ze strefy spadkowej.

Polkowiczanie jednak nie mogą pozwolić sobie na powtórkę z rundy jesiennej. Wtedy to Śląsk II Wrocław wygrał na wyjeździe 3:1 i teraz wiele by dał, aby dokonać tego jeszcze raz.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Śląsk II Wrocław - Górnik Polkowice? Spotkanie odbędzie się w środę 5 kwietnia o godzinie 12:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.