eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Mecz bez wyraźnego faworyta. Oglądaj na żywo GKS Jastrzębie - Radunia Stężyca

Zwycięzca tego pojedynku umocni swoją pozycję w środku tabeli eWinner II ligi. Ostatnio lepiej prezentuje się Radunia Stężyca, ale GKS Jastrzębie z pewnością także celuje w zwycięstwo. Oglądaj na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.

GKS Jastrzębie i Radunia Stężyca potrzebują punktów, aby jak najszybciej wypracować sobie dużą przewagę nad strefą spadkową. Dlatego nadchodzące ich bezpośrednie starcie ma bardzo duże znaczenie w kontekście dalszej części sezonu. Ten mecz zobaczysz na żywo w Pilot WP.

Zaczęli zwycięską serię

Radunia Stężyca w 2023 roku prezentuje się bardzo solidnie w rozgrywkach eWinner II ligi. Gracze Ostapa Markewycza zaczęli jednak od porażki z Lechem II Poznań. Zimny prysznic jednak otrzeźwił drużynę z województwa pomorskiego i potem było już tylko lepiej.

Po remisie z Wisłą Puławy (0:0) przyszło długo wyczekiwane zwycięstwo z Hutnikiem Kraków (3:1). Ostatnia kolejka potwierdziła, że gracze Raduni są w coraz lepszej formie, bo na własnym stadionie pewnie pokonali Siarkę Tarnobrzeg 4:0.

Bohaterem spotkania był Wojciech Łuczak, który już w pierwszej minucie pokonał bramkarza, a potem jeszcze dołożył drugiego gola. Piłkę w bramce umieścili także Cezary Sauczek i Ednilson Furtado.

Seria dwóch zwycięstw z rzędu sprawiła, że stężyczanie poprawili swoją sytuację w tabeli. Obecnie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli eWinner II ligi. Najbliższy przeciwnik jednak jest bardzo blisko, więc motywacji na pewno nie zabraknie piłkarzom obu drużyn.

Jeszcze nie grają na miarę oczekiwań

Ciekawym testem dla Raduni będzie pojedynek z GKS-em Jastrzębie. Zespół z Górnego Śląska wiosną zdobył zaledwie trzy punkty. W przedostatniej kolejce udało się ograć Siarkę Tarnobrzeg 3:1. Tydzień później już nie było powodów do świętowania.

Podopieczni Grzegorza Kurdziela jednak nie mieli łatwego zadania, bo grali na wyjeździe z KKS-em 1925 Kalisz, czyli jednym z najlepszych zespołów w eWinner II lidze. Po pierwszej połowie było 0:0, ale po zmianie stron przeciwnik strzelił dwa gole i dzięki temu został nowym liderem rozgrywek.

Jastrzębianie jeszcze znajdują się w bezpiecznej strefie, ale nie mogą spać spokojnie, bo niżej notowani rywale nie śpią. Ewentualne zwycięstwo nad Radunią dałoby trochę spokoju.

Kto wygra, będzie wyżej

Przed 24. kolejką eWinner II ligi to Radunia Stężyca jest wyżej w tabeli. Przewaga nad GKS-em Jastrzębie wynosi tylko dwa punkty, więc kto wygra, ten będzie zajmować lepszą pozycję w ligowym zestawieniu.

W rundzie jesiennej dużo się działo w bezpośrednim starciu tych zespołów. Wtedy to Radunia Stężyca była górą i na własnym terenie zwyciężyła 4:2. Najwięcej emocji dostarczyła końcówka spotkania. Do 79. minuty było 1:1, a potem otworzył się worek z bramkami. Wtedy świetny mecz rozegrał Bartosz Zynek, który dwukrotnie pokonał bramkarza GKS-u Jastrzębie.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo GKS Jastrzębie - Radunia Stężyca? Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 marca o godzinie 15:00. Transmisję zobaczysz w Pilot WP.