eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Derby mogą wyłonić nowego lidera. Oglądaj na żywo Znicz Pruszków - Polonia Warszawa

To będzie jedno z najciekawszych spotkań w 22. kolejce eWinner II ligi. Polonia Warszawa walczy o pierwsze miejsce w tabeli, a Znicz Pruszków o wskoczenie na podium. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Mecz Znicz Pruszków - Polonia Warszawa (11.03, 13:00) będzie pojedynkiem aktualnie piątej z trzecią drużyną eWinner II ligi. Nie ma zatem wątpliwości, że to jeden z największych hitów nadchodzącego weekendu na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać na żywo w Pilot WP.

Polonia na razie się męczy

Złapanie odpowiedniego rytmu po długiej przerwie zimowej zawsze jest dużym wyzwaniem dla trenerów i piłkarzy. Na razie lekkie problemy z tym ma Polonia Warszawa, która jest jednym z głównych faworytów do awansu do Fortuna I ligi.

"Czarne Koszule" zaczęły wiosenne zmagania od rozczarowującego remisu ze Stomilem Olsztyn (1:1). Tydzień później wynik był już lepszy, ale gra pozostawiała jeszcze wiele do życzenia. Polonia na własnym stadionie pokonała Śląsk II Wrocław 2:1, choć goście z Dolnego Śląska od 37. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Jenora Macenki.

- Na koniec sezonu nikt nie będzie pamiętał, czy graliśmy przeciwko dziesięciu, czy jedenastu rywalom. To bardzo ważna wygrana - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener warszawskiego klubu Maciej Wesołowski.

To, co na pewno może cieszyć kibiców, to dobra forma Marcina Kluski. Pomocnik w obu wiosennych meczach strzelił po jednym golu. Na razie jednak brakuje goli napastników, co może być niezwykle ważne w nadchodzącym meczu.

Efektowne zwycięstwa

Znicz Pruszków na razie wygląda znacznie lepiej. Już same wyniki pokazują, że ten II-ligowiec wyrasta na poważnego kandydata do awansu. Wygrana 3:1 z pierwszą w tabeli Kotwicą Kołobrzeg, a potem aż 5:1 z walczącą o utrzymanie rezerwą Zagłębia Lubin musi robić wrażenie na innych rywalach.

Bardzo dobrze dysponowany jest Maciej Firlej. 26-letni napastnik wiosną strzelił trzy gole. To on zmierza po koronę króla strzelców eWinner II ligi. W tej chwili na koncie ma piętnaście trafień i nad konkurentami ma cztery bramki przewagi.

Czy Znicz na poważnie włączy się do walki o awans? To na pewno stanie się realne w przypadku wygranej nad Polonią Warszawa.

- Zachowujemy trzeźwość umysłu i nie podpalamy się. Musimy jak najszybciej się zregenerować, aby przygotować się do derbów Warszawy - mówił po zwycięstwie w Lubinie trener Mariusz Misiura.

Derby mogą namieszać w tabeli

Przed meczem Znicz Pruszków - Polonia Warszawa sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa. "Czarne Koszule" jeżeli wygrają, to przy korzystnych innych wynikach mogą nawet wskoczyć na pierwsze miejsce. Z kolei pruszkowianie maksymalnie mogą zająć pozycję swojego rywala, który przed 22. kolejką jest trzeci w tabeli.

Jesienią w pierwszym meczu tych drużyn było 1:1. Wtedy emocje zaczęły się dopiero w ostatnim kwadransie. Najpierw gola dla Znicza strzelił Wiktor Nowak, a minutę przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Łukasz Piątek.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo mecz Zniszcz Pruszków - Polonia Warszawa? Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 11 marca o godzinie 13.