eWinner 2. liga

W tej lidze każdy mecz ma ogromne znaczenie. Oglądaj na żywo eWinner II ligę.

eWinner II liga w tym sezonie dostarcza wielkich emocji. W tych rozgrywkach trwa zażarta walka o awans i utrzymanie. Na razie żadna z drużyn nie może być pewna swojego losu. Mecze oglądaj na żywo, online na Eleven Sports w Pilot WP.

eWinner II liga to trzeci poziom ligowy w Polsce, ale to w żaden sposób nie umniejsza rangi rozgrywek. Tam mamy nie tylko wielkie piłkarskie marki, ale dodatkowo poziom jest tak wyrównany, że w zasadzie każdy mecz ma bardzo duże znaczenie.

Nikt nie może być pewny awansu

Po dwudziestu kolejkach na szczycie eWinner II ligi znajduje się Kotwica Kołobrzeg. Lider jednak mocno rozczarował już w pierwszej kolejce po przerwie zimowej. Drużyna prowadzona przez Marcina Płuskę przegrała aż 1:3 na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Kibicom od razu zapaliła się lampka, że być może zespół jest źle przygotowany do rozgrywek.

Na potknięciu mistrza jesieni tylko nieznacznie skorzystał wicelider. KKS 1925 Kalisz zremisował przed własną publicznością z Olimpią Elbląg (0:0). Jakby tego było mało, zwycięstwa nie odniosła także trzecia Polonia Warszawa, która długo przegrywała ze Stomilem Olsztyn 0:1, ale ostatecznie wyszarpała remis 1:1.

To pokazuje, jak nieprzewidywalna jest ta liga. Emocji dodaje fakt, że w tym sezonie mistrz i wicemistrz od razu awansuje do Fortuna I ligi, ale trochę później poznamy trzeciego beniaminka. Drużyny z miejsc 3-6 po sezonie przystąpią do barażów, w których najlepszy zespół wywalczy promocję na zaplecze PKO Ekstraklasy.

Ponad połowa ligi walczy o utrzymanie

W tej chwili miejsca barażowe zajmują Polonia Warszawa, Stomil Olsztyn, Wisła Puławy oraz Olimpia Elbląg. Tuż za tym doborowym towarzystwem znajduje się Znicz Pruszków, który do szóstej pozycji traci zaledwie jeden punkt.

Od miejsca ósmego mamy z kolei drużyny, które jak na razie muszą martwić się o to, czy zdołają się utrzymać w eWinner II lidze. Najwyżej notowana rezerwa Lecha Poznań (8. miejsce) ma zaledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Pod kreską znajdują się Zagłębie II Lubin, Śląsk II Wrocław, Siarka Tarnobrzeg i Garbarnia Kraków. Krakowianie w tej chwili okupują ostatnie miejsce, ale do miejsca w bezpiecznej strefie tracą zaledwie trzy punkty, więc jeszcze wszystko jest możliwe.

W tych rozgrywkach nie brakuje także innych dużych marek, które są znane kibicom w całej Polsce. Motor Lublin, Górnik Polkowice, GKS Jastrzębie, czy Hutnik Kraków. Każdy z tych zespołów ma bogate tradycje i liczną rzeszę kibiców.

Wielkie emocje oglądaj w Pilot WP

eWinner II liga powinna zainteresować polskich kibiców. W klubach nie brakuje piłkarz z ekstraklasową przeszłością, ale jest też wiele młodych talentów, które liczą, że przebiją się do PKO Ekstraklasy.

Praktycznie w każdej kolejce trafiają się mecze, które ogląda się z zapartym tchem. W pierwszej kolejce po przerwie zimowej najwięcej emocji dostarczyło starcie rezerw Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Łącznie padło aż siedem bramek, a wrocławianie wygrali 4:3 po dwóch golach w ostatnich minutach.

Partnerem eWinner II ligi jest Pilot WP. Wszystkie mecze tych rozgrywek można oglądać w tej platformie.