Zabawki, które zmieniły świat

Serial Zabawki, które zmieniły świat to historie twórców najlepszych zabawek z naszego dzieciństwa. Odcinki opowiadają o historii, wzlotach i upadkach najlepszych i najsławniejszych zabawek na świecie. Jest to podróż w przeszłość, dzięki której można poznać zawiłe losy produkcji najsławniejszych zabawek na świecie.

Zabawki, które zmieniły świat - fabuła

Oglądając poszczególne odcinki, poznajemy sylwetki największych wizjonerów w świecie zabawek takich jak Milton Bradley, Parker Brothers czy Ruth Handler. To oni sprawili, że małe przedsiębiorstwa produkujące zabawki stały się miliardowym imperium znanym dziś pod nazwą Mattel.

W serialu odkryć można kulisy innowacji, które stały się przełomem w firmach takich jak Frisbee czy Sinky. Pokazane są także starcia znanych marek, dzięki którym zabawa otrzymała zupełnie nowy wymiar. Ciekawe wywiady z ekspertami, różne rekonstrukcje archiwalnych materiałów i fascynujące biografie, czyli sentymentalna podróż w czasie.

Zabawki, które zmieniły świat - twórcy i obsada

Każdy odcinek trwa 60 minut i pokazuje zabawki, które zmieniły świat, a na pewno wpłynęły na dzieciństwo miliona dzieci na całym świecie. Jest to serial dokumentalny, który został wyprodukowany przez Andy’ego Gradwella oraz Matta Pearla pod doskonałą reżyserią Stuarta Jonesa.

Ian Karr podjął się narracji wszystkich ciekawych historii, a w serialu można zobaczyć Simona Harrisona jako Jacka Ryana oraz Dana Handlera jako Elliota Handlera.

Zabawki, które zmieniły świat - odcinki

W pierwszych odcinkach historii zabawek poznajemy niesamowitych twórców, którzy zupełnie przypadkowo tworzą kultowe zabawki. Jak na przykład inżynier konstrukcji morskich niespodziewanie wynalazł magiczną sprężynę, a w tym samym czasie w zupełnie innym miejscu pewien inżynier tworzy dziwną masę plastyczną, która podbija serca dzieci na całym świecie.

Wzrost produkcji zabawek XX wieku to wynik wyżu demograficznego, właśnie wtedy rodzi się na nowojorskich targach zabawek najsłynniejsza lalka na świecie, do tej pory nazywana Barbie.