Xena: Wojownicza księżniczka

Szukasz serialu przygodowego z fajnym klimatem, z dużą dawką humoru ale posiadającego smutniejsze sceny? W takim wypadku mogę polecić ci serial Xena: wojownicza księżniczka. Serial był produkowany w latach od 1995 do 2001 na terenie Nowej Zelandii .  

Xena: wojownicza księżniczka - Co to za serial? 

Xena wojownicza księżniczka to serial fantasy opowiadający przygody tytułowej Xeny oraz jej wiernych przyjaciół. Serial jest również spin-offem serialu Herkules. Xena wystąpiła wcześniej wymienianym Herkulesie i spodobała się widowni tak bardzo że twórcy i producenci zdecydowali się stworzyć dla niej osobny serial. 

Nakręcono nawet film kończący cały serial pod tytułem Xena: Wojownicza księżniczka. Koniec Legendy. 

Xena: wojownicza księżniczka - Twórcy 

Twórcami serialu są John Schulian i Rob Tapert. 

Xena: wojownicza księżniczka - odcinki 

Forma odcinków jest w większości przypadków epizodyczna. Każdy odcinek opowiada osobną historię. Najczęściej odcinki wyglądają tak że Xena razem z przyjaciółmi walczy z siłami zła albo ze zwykłymi bandziorami. Jednakże są odcinki które łączą się w jednią większą fabułę i bez oglądania poprzednich możemy się pogubić. 

Xena: wojownicza księżniczka - Fabuła 

Xena po długiej karierze herszta bandy, postanawia porzucić swój dotychczasowy tryb życia i postanawia walczyć w imię dobra. Podczas obrony wioski Podatei przed napadem bandytów, poznaje Gabrielę która postanawia podróżować razem z Xeną. Pomimo różnych charakterów, po pewnym czasie pojawia się przyjaźń między kobietami. Każda z bohaterek zmienia swój pogląd na świat, Gabriela zaczęła zauważać że świat nie jest tak piękny jak sądziła, a Xena z wojownika który chciałby się ze wszystkim bić, zaczyna zauważać że walka to nie wszystko, ważni są też przyjaciele. 

Xena: wojownicza księżniczka - bohaterowie 

Xena - główna bohaterka serialu, wspaniała wojowniczka. Uważała że sensem całego jej życia jest walka. Była hersztem bandy, ale postanowiła walczyć w obronie bezbronnych i w imię dobra. Z czasem dzięki Gabrieli Xena staje się bardziej ludzka. 

Gabriela - druga najważniejsza postać w serialu. Zanim spotkała Xenę myślała że cały świat jest piękny, niestety na własnej skórze przekonała się że jest inaczej. Z niepozornej dziewczyny Gabriela staje się prawdziwą wojowniczką. 

Xena: wojownicza księżniczka - obsada 

Lucy Lawless - Xena 

Renee O'Connor - Gabriela 

Kevin Smith - Ares, bóg wojny 

Hudson Leick - Callisto 

Xena: wojownicza księżniczka - nagrody 

Serial zdobył nagrodę Emmy oraz nagrodę Złota Szpula. W innych nagrodach zdobyła ponad 16 nominacji.