Skrzydła

Chyba każdy fan serialów potwierdzi, że jedną z najlepszych opcji na relaks jest dobry sitcom. Jeśli ty również tak uważasz, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji na temat jednego z najpopularniejszych seriali. 

Skrzydła – co to za serial? 

Skrzydła to amerykańska komedia, która swoją światową premierę kinową miała 19 kwietnia 1990 roku. Serial ma aż 8 sezonów, a więc jest to rozrywka na wiele godzin. David Angell oraz Kathryn Baker to osoby, które zajmowały się jego scenariuszem. Lata emisji premierowych odcinków serialu to 1990–1997. 

Skrzydła – twórcy 

Twórcy serialu to: 

Skrzydła – odcinki 

Serial ma 172 odcinki, a każdy z nich trwa 30 minut. W pierwszym sezonie serialu ukazało się 6 odcinków, w drugim – 22, tyle samo też w trzecim i czwartym. W sezonie piątym powstały 24 odcinki, w szóstym – 26 i tyle samo w kolejnym, a w ostatnim sezonie ukazały się 24 odcinki. 

Skrzydła – fabuła 

Fabuła serialu Skrzydła dotyczy przygód mieszkańców wyspy Nantucket. Pracują oni na lotnisku. Główny bohater jest właścicielem linii lotniczych o nazwie Sandpiper Air. Nie jest to jedyna linia, która obsługuje lotnisko. Także samoloty linii Aeromass obsługują lotnisko w Nantucket, a jej właściciel chce pozbyć się niewygodnej konkurencji. W serialu ukazana jest codzienność pracowników lotniska. Wśród nich znajdują się między innymi właścicielka bufetu, taksówkarz i anonsjerka.  

Skrzydła – bohaterowie  

Główni bohaterowie serialu to Brian i Joe Hackettowie. Są to bracia, którzy zajmują się prowadzeniem linii lotniczych na wyspie Nantucket. W ich codzienności zdarza się wiele przygód, które na twarzy niejednego widza wywołają uśmiech. Braciom w pracy towarzyszą także inni bohaterowie, tacy jak zajmująca się barem Helen czy mechanik Lowell.  

Skrzydła – obsada 

Obsada serialu prezentuje się następująco: 

W serialu występowali także inni aktorzy, jak na przykład Laura Innes, Phil Leeds czy Richard Gant. 

Skrzydła – nagrody 

W 1996 roku serial był nominowany do nagrody Emmy – najlepsza charakteryzacja w serialu, za odcinek Death Becomes Him (Tommy Cole, Ken Wensevic). W roku 1992 serial był również nominowany do nagrody Emmy za najlepszego aktora w serialu komediowym (Kelsey Grammer), a także za najlepszą aktorkę w serialu komediowym (Tyne Daly). 

W roku 1995 serial był nominowany do nagrody Eddie od Amerykańskiego Stowarzyszenia Montażystów za najlepszy montaż półgodzinnego serialu telewizyjnego (Darryl Bates za odcinek Whose Wife is it Anyway?). 

W roku 1997 serial był nominowany do nagrody od Glaad Media za najlepszy odcinek serialu telewizyjnego.