Policjanci z sąsiedztwa

Serial paradokumentalny dla widzów spragnionych historii „z życia wziętych” na posterunku policji. 

Policjanci z sąsiedztwa – co to za serial 

Policjanci z sąsiedztwa to polski serial paradokumentalny, w którym ukazana jest codzienna i nierzadko bardzo żmudna praca policjantów, pracujących w bardzo małych miejscowościach, a nawet wsiach. Co oczywiste ma to swoje plusy i minusy, gdyż znajomość ze wszystkimi mieszkańcami danego miasteczka często działa na korzyść, jednak bardzo często również na niekorzyść pracujących tam funkcjonariuszy.  

Policjanci z sąsiedztwa – twórcy 

Za produkcję odpowiada firma Constantin Entertainment Polska.  

Policjanci z sąsiedztwa – odcinki 

W każdym odcinku przedstawiona jest zupełnie inna sprawa kryminalna. W trakcie odcinka widzowie mają szansę oglądać nie tylko pracę funkcjonariuszy, ale również ich życie prywatne po służbie.  

Policjanci z sąsiedztwa – fabuła 

Fabuła serialu jest nieskomplikowana i typowa dla tego typu seriali. W przeciwieństwie do niezwykle popularnego serialu TV4 - Policjantki i policjanci, który rozgrywa się we Wrocławiu, w tym przypadku akcja rozgrywa się w małych miastach i wsiach, przez co policjanci doskonale znają teren, na którym każdego dnia muszą odbywać skomplikowaną służbę. Każdego dnia z narażeniem życia walczą o przestrzeganie prawa w najbardziej błahych sytuacjach życiowych. Jak wiadomo, niewiele brakuje, aby z byle powodu doszło do rękoczynów, dlatego też policjanci muszą wiedzieć, jak rozmawiać i przeciwdziałać wielu niebezpiecznym zachowaniom, wpływającym na zakłócenie porządku publicznego.  

Serial ten jest nagrywany w kilku niewielkich miastach Polski jak Oleśnica, Jelenia Góra, Sieradz, Turek czy Nowy Tomyśl. To wszystko sprawia, że potencjalni przestępcy bardzo dobrze znają swoich policyjnych przeciwników, stąd też wiedzą nierzadko jak się im przeciwstawić. To wszystko sprawia, że widz ma stuprocentową pewność o tym jak trudne i wymagające potrafi być życie policjanta w trakcie wykonywania służby w terenie.  

Policjanci z sąsiedztwa - bohaterowie 

W serialu występują trzy pary policyjnych bohaterów. Każdy z nich jest w różnym wieku i bardzo indywidualnie podchodzi do najprostszych spraw, nie tylko w życiu prywatnym, ale również w życiu zawodowym. Wielu z nich jednak bardzo często musi łączyć niełatwe życie służbowe oraz prywatne.