Morderstwa w Midsomer

Morderstwa w Midsomer to jeden z lubianych seriali detektywistycznych, który emitowany jest w różnych krajach europejskich. Jest to klimatyczna produkcja, która znalazła szerokie rzesze fanów ze względu na wartką akcję, gwiazdorską obsadę i dobry humor.  

Morderstwa w Midsomer – co to za serial? 

Morderstwa w Midsomer to serial wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Premierowy sezon został wyemitowany w 1997 roku, a do dziś tytuł ten doczekał się aż 22 serii i 129 odcinków. Jego podstawą są powieści kryminalne autorstwa Caroline Graham.  

Morderstwa w Midsomer – twórcy 

Twórcy serialu zmieniali się na przestrzeni lat. Najważniejsze osobistości odpowiedzialne za reżyserię to m.in. Moira Armstrong i Steve Hughes. Scenariusz jest dziełem m.in. Jeffa Dodds'a. 

Morderstwa w Midsomer – fabuła 

Akcja serialu rozgrywa się na prowincji wśród wsi i miasteczek zlokalizowanych w tytułowym hrabstwie Midsomer. Każdy odcinek to zamknięta historia, która przedstawia proces rozwiązywania różnorodnych zagadek. Ten kryminał posiada jednak wyjątkowo ciekawy humor, który zachęca do oglądania kolejnych odcinków, w których głównym bohaterem jest nadinspektor Barnaby. 

Morderstwa w Midsomer - bohaterowie 

Głównym bohaterem jest inspektor Barnaby. Odgrywa on znaczącą rolę w rozwiązywaniu przedstawionych zagadek i uczciwie prowadzi swoje dochodzenia. Ważną postacią jest jego kuzyn - John. Od roku 2011 to on stał się głównym bohaterem, który przejął centralne miejsce w serialu Morderstwa w Midsomer. Inne postaci, które często pojawiają się na ekranie to detektyw Davin Troy i Dan Scott, a także patolog George Bullard. Lekarz dzięki swojej wiedzy często przyspiesza tok śledztwa. 

Morderstwa w Midsomer - obsada 

Na uwagę zasługuje obsada serialu Morderstwa w Midsomer. Aktualnie, rolę nadinspektora Johna Barnaby'ego gra Neil Dudgeon, Sarah Barnaby gra Fiona Dolman. Z kolei w patologa wcieliła się Annette Badland. W poprzednich sezonach można zauważyć Johna Nettles'a znanego również z serialu Bergerac. Obsada została dobrana tak, aby oglądanie każdego odcinka wiązało się z dużymi emocjami i wartką akcją. Wybrani aktorzy doskonale odnajdują się w swoich rolach i sprawiają, że serial ten jest jednym z chętniej wybieranych tytułów detektywistycznych.