Młody Sheldon

"Młody Sheldon" (Young Sheldon) to prequel do popularnego serialu "Teoria Wielkiego Podrywu". Seria opowiada historię dziewięcioletniego Sheldona Coopera - geniusza, który mimo znaczącej inteligencji nie do końca odnajduje się w świecie i społeczeństwie.

Perypetie żyjącej w Teksasie z przełomu lat 80. i 90. rodziny Cooperów pokazują jak z nietypowym dzieckiem radzą sobie jego rodzice - kochająca i bardzo religijna matka Mary i nie zawsze rozumiejący syna ojciec George. Ukazane są również relacje małego geniusza ze starszym bratem Georgiem, który nie potrafi zaakceptować, iż Sheldon uczęszcza do tej samej klasy w liceum co on, a także z jego wiecznie szczerą siostrą bliźniaczką Missy. Dużą role w życiu genialnego chłopca odgrywa również wspierająca babcia Connie nazywana pieszczotliwie "babunią". Sam Sheldon, choć nie zawsze rozumie otaczających go ludzi i sytuacje, stara się ciągle dążyć do swojego celu jakim jest zdobywanie wiedzy.

"Młody Sheldon" - obsada

Rolę tytułową ogrywa urodzony w 2008 roku Iain Armitage, który mimo młodego wieku zagrał już w kilku filmach i serialach, między innymi w nagradzanych wieloma nagrodami "Wielkich Kłamstewkach". Na ekranie towarzyszą mu Lance Barber, Zoe Perry, Montana Jordan, Annie Potts oraz Raegan Revord. Ponadto narratorem jest znany z roli dorosłego Sheldona w "Teorii Wielkiego Podrywu" Jim Parsons.

"Młody Sheldon" - odcinki

Serial emitowany jest od 2017 roku i składa się z 3 sezonów. Dwa pierwsze podzielone są na 22 odcinki, ostatni natomiast na 21. Każdy epizod trwa około 20 minut. Odcinki oglądać można na Comedy Central oraz HBO2. Pokazywane są w godzinach popołudniowych i wieczornych.

"Młody Sheldon" - twórcy

Twórcami serialu "Młody Sheldon" są Chuck Lorre, znany między innymi z takich hitów jak "Dwóch i pół", czy "Dharma i Greg" oraz Steven Molaro odpowiedzialny za wiele seriali Nickelodeon, takich jak "Zoey 101", czy "iCarly". Ich współpraca rozpoczęła się na planie serii "Teoria Wielkiego Podrywu", którego akcja powiązana jest z wydarzeniami przedstawianymi w "Młodym Sheldonie".

"Młody Sheldon" - nagrody

Serial nominowany był między innymi do Teen Choice, Critics’ Choice Television oraz Kids Choice. Jego twórcy byli kandydatami do tak prestiżowych nagród jak Emmy, czy PGA, a będący narratorem Jim Parsons to zdobywca Złotego Globu, czterech Emmy, trzech People's Choice oraz wielu innych statuetek.